Anma Günleri

 • Cahar Dudayev
  Katil Stalin’in 44 sürgünü esnasında dünyaya gelen, çocukluğu Sibirya’da sürgünde geçen Dudayev; General Pilot olduğu Sovyet ordusunda Estonya’nın bombalanmasını söyleyenlerin istediklerini kabul etmeyerek “Bağımsızlık için mücadele eden insanların bombalanamayacağını söyleyerek bu isteğe karşı çıktı. Ordudan ayrılarak memleketine döndü. 1991’de Çeçenistan’ın bağımsızlığını ilan etti ve 1991’de ilk Cumhurbaşkanı oldu.Yeltsin’in tertiplettiği suikast sonucu; “Bizi öldürebilir, ezebilir, üstümüzde […]
 • Ayvaz Gökdemir
  Camiamızın ağabeylerinden, Efsanevî Öğretmen Okulları Genel Müdürü ve zamanın Devlet Bakanı, Türkçenin ustası, büyük hatip; bir Türk Ocak’ları Kurultayı esnasında dostlarının kollarında Hakk’a yürüyen Ayvaz Gökdemir büyüğümüzü rahmetle, minnetle, şükranla yâd ediyoruz. Aziz ruhu şâd olsun.
 • Ord. Prof. Dr. Ali Fuat BAŞGİL
  “İnsan zekâsı ve bilgisiyle değil ancak iradesiyle insandır. İyilik yolunda iradeni kullanabiliyorsan korkma” diyen büyük hukukçu Ord. Prof. Dr. Ali Fuat BAŞGİL’i Hakk’a yürüyüşünün yıl dönümünde rahmet ve şükranla yâd ediyoruz.
 • Bakü Katliamı
  31 MART AZERBAYCAN’IN SOYKIRIM GÜNÜDÜR Lenin’in “Kafkaskaya’nın Olağanüstü Komiseri” tayin ettiği Taşnuksutyan Partili Stephan Şaumyan Bakü ve Şuşa başta olmak üzere o zamana kadar insanlığın görmediği vahşetle Azerbaycan’ın 6 vilayetinde 2 günde 30 bin Azerbaycan Türkünü katletti! 31 Mart 1918’de Türk Ocağı binası başta olmak üzere bütün tarihi binalar, camiler yakıldı, yıkıldı. Kuranı kerimler çiğnendi, […]
 • Kutlu Olsun
  Millî mücadeleyi yapan, millî devletin kuruluşunu sağlayan, asırlık abide, uluçınar TÜRK OCAKLARININ 109. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.