Aydın Şubesi Konferans Haberi

Aydın Şubesi Konferans Haberi

 

 

BANU AVAR KONFERANSINA YOĞUN İLGİ

Sınırlar arasında isimli televizyon programıyla Türkiye’de damgasını vuran Banu Avar ‘Yıldız Hilal Kalpak Buluşmaları 2013 Namus Cephesi’ isimli konferansta ayakta dinlendi, ayakta alkışlandı.

Türk Ocakları Aydın Şubesi ile Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin ortaklaşa olarak hazırladığı konferans katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Banu Avar’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa TBMM 23. Dönem MHP Aydın Milletvekili Recep Taner, MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, Türk Ocağı Aydın Şube Başkanı Eyüp Doyuran, Cumhuriyet Kadınları Derneği Şube Başkanı Selma Egesoy, Aydın Belediye Başkan Yardımcısı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Dilde, fikirde, işte birlik

Türk Ocağı Aydın Şube Başkanı Eyüp Doyuran ise yaptığı konuşmada Türk Ocağı’nın siyasi bir kimlik taşımadığına dikkat çekti. Terör örgütü PKK’nın çözüm süreci çerçevesinde İmralı ile yapılan görüşmeleri de sert dille eleştiren Doyuran ‘Öyle bir konuma sokulduk ki, Sanki Türk devleti terör örgütü ile başa çıkamadı da görüşmelere yoluna gitti. Bu utanç verici manzaraların yaşanmasına sebep oldu. Milli şuuru olmayanların hayat felsefelerine yansımalar var. İmralı ile yapılan pazarlıklar sonrası milliyetçilik kavramları ayaklar altına alınıyor. Çözüm sürecine destek vereceği iddia edilen Akil adamlar desteklenmiyor. O yüzden hep birlikte dilde, fikirde ve işte birlik yapmalıyız” diye konuştu.

Akil adamları eleştirdi

Daha sonra konferansa konuşmacı olarak gelen Banu Avar akil adamların Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerinde de Heyeti Nasiha adı altından bir uygulamanın olduğunu açıkladı. Bu nedenle tarihin tekerrür ettiğini kaydeden Avar, şu anda bulunan akil adamları da ‘Amerika’nın satılık aklını dağıtmaya gelenler’ olarak nitelendirdi. Avar, tarihte Türk’lere yapılan zulümleri belgelerle anlatarak, hiç kimsenin bir parti çatısı altında toplanmadan herkesi birey olarak üzerine yapması gerekeni yapması konusunda çağrıda bulundu.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi