Aydın Türk Ocağı Doğa Yürüyüşleri

Aydın Türk Ocağı Doğa Yürüyüşleri

Aydın’da dağcılık ve doğa sporlarının öncüsü merhum Çetin UYGUR’u anmak için düzenlenen “ANI YÜRÜYÜŞÜ” 03 Kasım 2013 Pazar günü Gözpınarı köyünden, Dağeymiri köyüne yapılan, 11 kilometrelik yürüyüş ile gerçekleştirildi.

Aydın Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü(AYDOSK), Aydın Doğa Sporları Gurubu (AYDOS), ZİRVE Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Aydın Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Aydın Zeybek Dağcılık ve Doğa Yürüyüş Gurubu(ZEYDAĞ), Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği, Beşparmak Dağcılık ve Ege Doğa Sevenler Gurubu(EDOG), Türk Ocağı Aydın Şubesi, Aydın Bisikletliler Gurubu ile Adnan Menderes Üniversitesinden öğrencilerin oluşturduğu 320 kişilik yürüyüş gurubu öncelikle, Kemer mezarlığında gerçekleştirilen Çetin UYGUR’u anma etkinliğine katıldı. Daha sonra araçlarla gelinen Gözpınarı Köyündeki Şehitlikte, kurtuluş savaşında 1922 yılında katledilen yurttaşlarımız için yapılan anıt önünde, Türk Ocağı Aydın Şube Başkanı Dr. Eyüp Doyuran’ın yaptığı konuşma ile şehitlerimiz anıldı.Yunanlıların yayılmacı siyaseti ve Batı Anadolu’da yaptıkları katliamların örneği olan Gözpınar katliamını anlatan Türk Ocağı Aydın Şube Başkanı Dr. Eyüp Doyuran “Bu şehitliğin Anadolu’nun tapusu olduğunu” belirtti.

Gözpınarı köyünün çıkışındaki anı yürüyüşü parkurundan başlayan yürüyüş, güzel bir havada 3.5 saatte gerçekleştirildi. Dağeymiri köyüne varışta yürüyüşe Muhtar tarafından karşılandı.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi