Aydın Türk Ocağı Gençlik Kolu Faaliyet Haberi

Aydın Türk Ocağı Gençlik Kolu Faaliyet Haberi

Aydın Türk Ocağı Gençlik Kolu 23 Nisan 2014 Çarşamba günü saat 14.00 te “ERMENİ TECHİRİ VE İTTİHAT TERAKKİ PARTİSİ”konulu gençlik semineri düzenledi. Programa Türk Ocaklı  gençlerin yanısıra Gözpınar Köyü gençleri katıldı. Açılışta Türk Ocağı başkanı Dr.Eyüp Doyuran  “Niçin 23 Nisan gibi bir günde ermeni meselesini konuşuyoruz? Sadece 24 nisan 1915 te gerçekleşen ermeni  tehcirinin yıldönümü nedeniyle bu program gerçekleştirmiyoruz.Balkan Savaşlarını, Çanakkale’yi, Ermeni tehcirini, Kazım Karabekir’in Doğu Harekatını bilmeden Milli Mücadeleyi ve Cumhuriyetin kuruluşunu  anlayamayız. Ermeni tehciri ve Kazım Karabekir’in Doğu Harekatı sayesinde Anadolu Türk olarak kalmıştır.”şeklinde konuşmuştur.

Aydın Türk Ocağı Gençlik Kolu mensubları Emre Keskin “İttihat Terakki Partisi”, Alperen Ünsal “Ermeni tehcirinin nedenleri” ve Arda Duman “Ermeni tehcirinin sonuçları” konularını sunmuşlardır.Programın sonunda Aydın Türk Ocağı başkanı Dr.Eyüp Doyuran  “Dünyada değişik milletlerin gerçekleştirdiği insanlık dışı uygulamalarda , katliamlarda yaşananlar ortada iken, ermeni tehciri esnasında gebeler kontrol altına alınmış, bebeklere süt temin edilmiş, göç esnasında güvenlik zafiyeti gösteren yerel yöneticiler yargılanmış ve bazıları haksız olarak kasten idam  edilmiştir.Dönemin İttihat Terakki yöneticileri aldıkları Türkçü kararlar nedeni ile Ermenilerce şehit edilmişlerdir.”demiştir.

Daha sonra 23 Nisan kutlama programı kapsamında saat 17:00 de Osmanlı Halı Saha Tesislerinde Aydın Türk Ocağı gençleri ile Gözpınar Köyü gençleri arasında futbol maçı gerçekleştirildi.Çekişmeli geçen dostluk ve kardeşlik maçında  Aydın Türk Ocağı gençleri sahadan 11-9 galip ayrıldılar. Günün programı gençlere sunulan akşam yemeği ile sona erdi.

Bu yazi 31 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi