Bolu Şubesi 2012-2013 Faaliyet Raporu

24 Mart 2012

Türk Ocakları’nın kuruluşunun 100. yılı münasebetiyle tanıtıcı bir basın açıklaması yapılmıştır.

14 Nisan 2012

Türk Ocakları’nın 42. Olağan Kurultayına Genel Kurul delegelerimiz katılmıştır.

22 Mayıs 2012

Geleneksel şiir yarışması ödül töreni Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda yapıldı.

25 Temmuz 2012

Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde 400’e yakın kişinin katıldığı iftar yemeği verildi.

9 Eylül 2012

Türk Ocaklarının Kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde ‘Başkentler Gezisi’ projesi olarak hazırladığımız gezilerden birincisi “Ertuğrul Gaziyi Anma ve Söğüt Şenlikleri” törenlerine şiir yarışmamızda dereceye giren gençler ve ailelerinden bir kişinin katılımıyla Söğüt’e giderek gerçekleştirdik.

1 Aralık 2012

Genel Merkez ve Bolu ile beraber 13 şubeden yaklaşık 70 kişinin katıldığı Bölge Toplantısı Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yapılmıştır.
Toplantıda Genel Merkez Genel Başkanla birlikte 5 kişiyle teslim edilmiştir. Şube Başkan ve yöneticilerinin katıldığı toplantıda şubelerin faaliyetleri değerlendirilmiş, şubelerin ve genel merkezin üyelerle daha sağlıklı iletişim kurabilmesini sağlayacak “TÜRK OCAKLARI ÜYE YÖNETİM SİSTEMİ” projesinin hayata geçirileceği ifade edilmiştir.

8 Aralık 2012

Türk Ocakları Bolu Şubesi’nin 13. Olağan Genel Kurulunu bütün üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirmek için üyelerimizi resmi mektup, telefon, telefon mesajı ve basın yoluyla haberdar ettik.

2012 Ocak-Aralık

Bolu T ürk Ocağı (1988-2012) üye kayıt defterleri, yayınlar (gazete dergi ve kitaplar, faaliyetlerle ilgili fotoğraf, video v.b malzemeler) gözden geçirilerek elektronik ortamda araştırmacıların hizmetine sunulacak noktaya getirilmiştir.

2012 Ocak-Aralık

Bolu Türk Ocağı tarihini konu alan ve kuruluşumuzun 100. yılında basılmak üzere planlanan “ŞEHRİMİZİN ASIRLIK ÇINARI BOLU TÜRK OCAĞI” belge toplama çalışmaları hemen hemen tamamlanmış belgelerin değerlendirilmesi ve yayına hazırlama çalışmaları devam etmektedir.

2012 Ocak-Aralık Koruma Kurulu Toplantıları

Ocağımızın üyesi olduğu Adalet Bakanlığı Koruma Kurulunun her ayın ilk Perşembe günü yapılan toplantılarına mutat olarak katılınmıştır.

2012 Ocak-Aralık Protokol ve Çelenk

Ocağımızın yıl içinde gerçekleştirilen Resmi ve özel günlerde il protokolünde eksiksiz temsil edilmiştir.

11 Mart 2013

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyelerinden Yrd.Doç.Dr. Zeki Gürel tarafından “Mehmet Âkif Ersoy, İstiklâl Marşı ve Gerçekler” adlı konferans verilmiştir.

29 Mart 2013

Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr.İsmet Çetin tarafından “Türklerde Ergenekon Bayramı Nevruz” adlı konferans verilmiştir.

26 Nisan 2013

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr. Mustafa Keskin tarafından “Türk Kültüründe Alevilik” adlı konferans verilmiştir.

2 Mayıs 2013

3 Mayıs Türkçülük Günü etkinliği olarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi’de Gençlik Kollarımız tarafından etkinlik tertip edilmiştir.

3 Mayıs 2013

3 Mayıs Türkçülük Günü etkinliği kapsamında şube binamızda Gençlik Kollarımız tarafından sohbet etkinliği gerçekleştirilmiştir.

13 Mayıs 2013

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva ile birlikte Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Karacasu Belediyesi, Sanayi ve Ticaret Odası ziyaretleri gerçekleştirildi.

Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva tarafından Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde “Türk Dünyası’ndan Türkiye’ye Bakış” konulu konferans gerçekleştirilmiştir.

17 Mayıs 2013

8. Geleneksel Şiir yarışması kapsamında ikinci ve üçüncü dört yıllık eğitimdeki öğrencilere yönelik olarak “Vatan Sevgisi, Bayrak Sevgisi, Türklük Bilinci ve Kahraman Şehitlerimiz” temalı şiir yarışmasının ödül töreni gerçekleştirilmiştir.

Haziran 2013

Ekim ayı içerisinde ilimizde düzenlenecek olan “Uluslararası Köroğlu Festivali” organizasyon komitesinde Türk Ocakları Bolu Şubesi’nin yer alması kararlaştırılıp olup Gençlik Kolları Başkanı Alper Şafak görevlendirilmiştir.

7 Temmuz 2013

Van’ın Ulupamir köyündeki öğrenciler için düzenlenen yardım kampanyasına Türk Kızılayı Bolu Şubesi ve Gençlik Kollarımızın organizasyonuyla giyecek yardımı yapılmıştır.

1 Ağustos 2013

Ocağımız tarafından geleneksel olarak yapılmakta olan iftar yemeği geniş katılımla gerçekleştirilmiştir.

2 Ağustos 2013

Uluslar arası Köroğlu Festivali’nin tanıtımı için şube başkanı Dr. Hüseyin İka ve Gençlik Kolları Başkanı Alper Şafak tarafından Kırgızistan İstanbul Konsolosu Mirlan Arstanbaev’e  
bir ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Eylül 2013

Gençlik Kollarımız tarafından İstanbul Türk Ocağı Şubesi’ne ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin kayıt haftasında ilimize gelen öğrencilere Bolu’yu, üniversitemizi ve ocağımızı tanıtım amaçlı stant kurulmuştur.

Gazelle Otel’de gerçekleştirilen Uluslar arası Köroğlu Festivali tanıtım programına Türkî cumhuriyetlerin bakan ve milletvekili temsilcileriyle birlikte şube yönetim kurulumuz tarafından katılım sağlandı.

25 Ekim 2013

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr. Yusuf Cerit tarafından “Türk Eğitim Sisteminde İnsan Yetiştirme Sorunları” isimli konferans verilmiştir.

26 Ekim 2013

“Azerbaycan Dostluk Gecesi” kapsamında Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Devlet Sanatçısı Elza Seyidcahan, Azerbaycan Yazarlar Birliğinin Bölüm Başkanı Servaz Hüseynoğlu, Şair Gülay Rızayeva, Ozan İlham ve Simsar Ajansı ve Dergisinin Temsilcisi Ülviyye Gazibeyli’nin katılımıyla Sanayi ve Ticaret Odası konferans salonunda etkinlik tertip edilmiştir.

27-28-29 Ekim 2013

Uluslar arası Köroğlu Festivali etkinliklerinde İzzet Baysal Caddesi’ne çadır kurularak ocağımızın tanıtımı amacıyla sosyal etkinlikler gerçekleştirilmiştir.

 

29 Ekim 2013

Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine katılım sağlanmıştır.

30 Ekim 2013

Uluslar arası Köroğlu Festivali kapsamında ilimizde konuk ettiğimiz Türkî devlet temsilcileri tarafından ocağımıza ziyaret gerçekleştirilmiştir. Türk Ocağının ülküsü ve işleyişi konusunda konuklara ve uluslar arası gazetecilere bilgi verilmiş çeşitli hediyeler takdim edilmiştir.

1 Kasım 2013

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan tarafından şubemize ziyaret gerçekleştirilmiştir.

10 Kasım 2013

Atatürk’ü Anma Etkinlikleri kapsamında AnıtPark’taki anma programına katılım sağlanarak çelenk takdim edildi.

22 Kasım 2013

Gençlik Kollarımız tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi çatısı altında “Genç Düşün” ve “Ahmet Yesevi Eğitim Toplulukları” kurulmuş ve yönetim kurulumuz tarafından destek kararı alınmıştır.

Kasım 2013

Elim bir trafik kazası sonucu kaybettiğimiz şubemiz eski başkanlarından Eriman Topbaş’ın daha önce ocağımız bünyesinde çıkardığı ÜÇTEPE dergileri taranarak bir anıt sayı çıkarma çalışmaları başlatıldı.

12 Aralık 2013

Gençlik Kollarımız tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi kampüsünde Hüseyin Nihâl Atsız’ı anma programı gerçekleştirilmiştir.

18 Aralık 2013

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde Araştırmacı-Yazar Hakkı Öznur’un konuşmacı olduğu “21. Yüzyılda Bir Yiğit Adam Muhsin Yazıcıoğlu”  adlı konferans gerçekleştirildi.

30 Aralık 2013

Mehmet Âkif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında gençlik kolları tarafından tertip edilen “Bu Ülkeden Bir Âkif Geçti” adlı tiyatro gösterisi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde sahnelendi

5 Ocak 2014

Şube binamızda Ruhi Kılıçkıran ve Ârif Nihat Asya’yı anma programı gerçekleştirildi.

16 Ocak 2014

Konuşmacı olarak Bolu Barosu Avukatlarından Fatma Kubilay tarafından “Hukuk Devleti” konulu sohbet programı gerçekleştirildi.

21 Şubat 2014

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof.Dr. Mustafa Gencer’in konuşmacı olduğu “Etnopolitik ve Türkiye” adlı sohbet programı gerçekleştirildi.

Şubat – Aralık 2013

Gençlik Kollarının haftalık Cumartesi etkinlikleri devam ettirilmiştir.

Bu yazi 11 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi