Bozüyük Türk Ocağı Etkinlikleri: Bozüyük Kaymakamı Sayın Köksal Şakalar’ı Ziyaret

Bozüyük Türk Ocağı Etkinlikleri: Bozüyük Kaymakamı Sayın Köksal Şakalar’ı Ziyaret

05 Kasım 2013 tarihinde Bozüyük Türk Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arın, Başkan yardımcısı Ayhan Mercan Yönetim kurulu üyeleri Adil Uğur, Yaşar Yılmaz, Denetleme Kurulu üyesi Mehmet Yanık ve Hars Heyeti başkanı Tuncer Özer; Bozüyük Kaymakamı Sayın Köksal Şakalar’a bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

05 Kasım 2013 Salı günü gerçekleştirilen ziyarette Bozüyük Türk Ocağı Başkanı Ahmet Arın, Sayın Köksal Şakalar’ın Bozüyük’teki görevlerinin hayırlı olmasını diledi, kendilerine Bozüyük Türk Ocağı üye ve eşlerinin selam ve sevgilerini iletti ve heyeti kabullerinden dolayı teşekkürlerini arz etti. Bozüyük Türk Ocağı’nın çalışmaları hakkında kısa bir bilgi veren, amaçlarının Ocağı ilim ve irfan merkezi yapmak olduğunu bunun için vatandaşlar ve gençlerle çeşitli üniversitelere mensup Akademisyenleri bir araya getirmeye gayret ettiklerini ifade eden Arın, bunun yanında sosyal projelerle de halka hizmet etmeyi amaçladıklarını belirtti. Yaz ve güz döneminde her hafta düzenli olarak Cuma sohbetleri düzenlediklerini, bu sohbetlerde her hafta farklı bir alan olmak üzere tarih, din, tıp, ekonomi, kültür, edebiyat konularını işlediklerini ve Türk Halk Müziği kültür gecelerinde Türk Halk Müziğimizi yaşatmaya özen gösterdiklerini ifade etti ve Kaymakam Sayın Köksal Şakalar’a Bozüyük Türk Ocağının faaliyetlerini içeren bir rapor sundu. Ayrıca Türk Yurdu Dergisinin “Ekim-2013” sayısını ve kendisinin yazdığı “Türkülerle Bozüyük Türkülerle Türkiye” kitabını da takdim etti.

Bozüyük Kaymakamı Sayın Köksal Şakalar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kendisini ziyarete gelen heyetteki üyelerle tek tek tanışan Kaymakam Köksal Şakalar, heyette bulunan iki tarih öğretmenimizden de Bozüyük tarihi hakkında kısa bilgiler aldı. Ziyaret çay ikramı ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi