Bozüyük Türk Ocağı Serbest Kürsü tartışması-1

Bozüyük Türk Ocağı Serbest Kürsü tartışması-1

Bozüyük Türk Ocağı 2014 yılı etkinliklerine Serbest Kürsü tartışmasının ilkiyle başladı.Bütün Ocak şubelerinde ele alınan “Türkiye’de Hukuk” teması Bozüyük Türk Ocağı’nda şube başkanı AdemAvcu’nun yönetiminde serbest kürsü tartışmasıyla değerlendirildi. Çay ikramı eşliğinde devam eden sohbet toplantısı iki saat sürdü.

Adem AVCU, son günlerde Türkiye’de hukukun üstünlüğünün tartışılır hale geldiğini ve bunun çok tehlikeli olduğunu, ülkede insanların hukuka inancının azaldığını bunun en büyük sebebinin ise adliye ve emniyet teşkilatı mensuplarının gerekçesiz yer değişiklikleri ve görevden ihraçlar olduğunu, adalete güvenin sarsıldığı ülkede hukukun işleyemeyeceğini söyledi.

Demokrasinin en büyük teminatının hukukun üstünlüğü olduğu, hukukun üstün olduğu demokrasilerde insanların özgürce düşünebileceği ve fikir üretebileceği, hukukun işlemediği bir ülkede insanların kendilerini güvende hissetmelerinin mümkün olamayacağı bu nedenle düşünce özgürlüğünden söz edilemeyeceği dile getirildi.

2 saat süren sohbette hukukun üstünlüğünü gerçekleştirebilecek modern hukuk normlarına uygun bir anayasanın yapılması ve toplumun bütün kesimleriyle birlikte siyasi partilerinde hukuka saygılı olması gerektiği ifade edildi.

Bu yazi 15 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi