Dinar Şubesi 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü Kutladı

Dinar Şubesi 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü Kutladı

Dinar Türk Ocakları her yıl milliyetçiler tarafından kutlanan 3 Mayıs Türkçüler gününü 3 Mayıs 2014 akşamı Atatürk Çay Bahçesi Salonu’nda kalabalık bir katılımla kutladı.

TÜRK OCAKLARI DİNAR ŞUBESİ 3 MAYIS TÜRKÇÜLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Dinar Türk Ocakları her yıl milliyetçiler tarafından kutlanan 3 Mayıs Türkçüler gününü 3 Mayıs 2014 akşamı Atatürk Çay Bahçesi Salonu’nda kalabalık bir katılımla kutladı.

Türk Milletine hizmet etmiş ve ebediyete intikal etmiş, Türk Büyüklerinin, aydınlarının ve kahraman şehitlerimizin aziz hatırası önünde yapılan saygı duruşundan sonra, hep birlikte İstiklal Marşı söylendi.

Tüm şehitlerimizin ve Türk büyüklerinin ruhlarına Fatihaların okunmasından sonra ilk sunumu emekli öğretmen Dede Cihan yaptı. Dede Cihan “1944 Milliyetçilik Olayları ve Türkçülük Günü” hakkında detaylı bilgi verdi.
İkinci olarak tarih öğretmeni ve Türk Ocakları eski Şube Başkanı Hasan Şimşek “Ermeni Meselesi ve Tehcir Olayı” konusunda çok yararlı ve aydınlatıcı bir sunum yaptı. Gerçekleri kanıtlarıyla bir bir dile getiren Şimşek, 1914-1918 Birinci Dünya Savaşı içinde asıl zulme ve soykırıma uğrayan Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yaşayan kardeşlerimizdir. Yani bu işin mağduru Müslüman Türk Milletidir. Ermeniler “Sözde Soykırım Yalanı” ile dünyayı arkalarına almaya çalışmaktadırlar,” dedi.
Üçüncü olarak Türk Ocakları üyesi Nihat Karaağaç, “Türk Dünyası ve Milli Kahramanları” konulu kısa ve öz bir sunum yaptı ve değişik Türk Diyarlarında verilen mücadeleleri anlattı.
Sorular, dilek ve temenniler kısmında ASALA Terör örgütü, PKK Terör Örgütü’nün amaçları, Türk Ocakları’nın misyonu ve faaliyetleri değerlendirildi. Son olarak “23 Nisan 2014 günü Sayın Başbakanın yayınladığı “Taziye Mesajı” değerlendirildi. Dinar Türk Ocakları’nın bu konudaki ortak tavrı ve fikri yüksek sesle dile getirilerek, bunun basınla da paylaşılmasına karar verildi.
Buna göre “Sayın Başbakanın Ermenilerin çocuklarına ve torunlarına yönelik yayınladığı taziye mesajını doğru bulmuyoruz. Bu taziye ile 100 yıllık bir milli bir davada gedik açılmıştır. Bu taziyeden sonra Ermeniler ve Ermeni diasporası “Sözde Soykırım” yalanına daha fazla sarılacak ve Tanıma, Tanzimat ve Toprak talepleri daha gür sesle dile getirecektir,” denildi.
Çayların içilmesi ve karşılıklı sohbetlerin yapılmasıyla devam eden sohbet toplantısı duyurularla saat 23.00 de son buldu.

Bu yazi 15 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi