Elazığ Türk Ocakları Başkanı Metin Akgün Ilçe Gezilerinden Baskili Ziyaret

.

21 Haziran 2012 Perşembe 00:18
Türk Ocakları Elazığ Şubesi Başkanı Metin Akgün ve Eğitimci Fethi Yücesoy Elazığ'ın ilçlerine gerçekleştirdikleri ziyaret dizisinde Baskil ilçesinde oldular. Baskil İlçe Kaymakamı Oğuzhan Bingöl'ü de makamında ziyaret eden Akgün ve Yücesoy bir süre sohbet ederek, Türk Ocakları Elazığ Şubesinin Tiyatro Kulübünün çalışmalarından bahsettiler. İlçe kaymakamı Bingöl ile Baskil'in eğitim konusunda ki çalışmalarıda konuşularak, ilçede bu yıl ilki gerçekleştirilen Baskil 1. Eğitim Şenliklerinin büyüleyici eytkisi hatırlandı. Baskil ilçesinde Kaymakam Bingöl'ün üniversite mezunlarına yönelik açılmasına öncülük ederek bizzat derse girdiği ücretsiz KPSS kursu nedeniyle örnek çalışması da unutulmayan bir çalışma olarak hafızalarda yer edinmiş durumda.

1986-1993 yılları arasındaki üniversite sınavlarında elde edilen büyük başarının aynı şekilde yakalanması için yapılması gerekenlerin vatandaşlarca gündeme getirildiği belirtiliyor. 1986-93 yılları arasında Baskil'de üniversite sınavındaki başarının yüksek olduğu ve diğer kısımlardaki eğitim başarısınında oldukça yüksek olduğu belirtiliyor.

Akgün ve Yücesoy Kaymakam Bingöl ziyaretinden sonra İlçe Belediye Başkanı Av. İhsan Akmurat'ı makamında ziyaret ettiler. Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ile bir süre sohbet edilerek ilçedeki gelişmelerden söz açıldı. İlçede TOKİ'nin çalışmalar yapması için Belediye Başkanı Akmurat'ın başvuruda bulunduğu ve ilçe vatandaşının da TOKİ'den konut almak üzere yoğun talepte bulunduğu gündeme geldi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ahmet Turan Yılmaz'ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet edildiği belirtildi. İlçede, daha önce eğitim konusunda yakalanmış başarının tekraralanması üzerinede değerlendirmede bulunulduğu belirtildi. Baskil ilçesi geçmiş yıllarda, Türkiye genelinde ilçeler bazında eğitim konusunda büyük başarıların yakalandığı bir ilçe olduğu belirtiliyor. İlçe insanının çocuklarını okutma konusunda büyük çabalar harcadığı biliniyor. Taşımalı eğitim nedeniyle birçok ailenin köylerini terkederek il merkezlerine taşınarak yaz mevsiminde köylerine dönerek bahçe işleriyle uğraştıkları biliniyor.

Akgün ve Yücesoy Baskil'de vatandaşlar ile sohbet ederek ilçede ki esnafı ziyaret ettiler.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi