Es-Es 1 Trabzon 0

 

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Eskişehirspor karşısında iyi oynamadıklarını söyledi. Güneş şunları kaydetti:"Kazanmak için geldiğimiz Eskişehir'de oyun olarak da skor olarak da iyi olmadığımız gördük. Kötü başladık, kötü bitirdik. Bize yakışmayan bir futbol vardı. Oyun kalitesi bakımından, oyun kalitesini etkileyen faktörler vardı. Şartlar ne olursa olsun biz ayağa paslarla iyi futbol oynayıp, iyi bir sonuçla ayrılabilirdik. Özellikle ilk yarıda hatalarımız daha fazlaydı. İkinci yarıda oyunu dengeledik. 94'ncü dakikada golü yedik ve 1-0 mağlup olduk. Eskişehirspor'u tebrik ediyoruz, başarılı bir şekilde maçı bitirdiler. Biz de başarısız olduk. Lig maçı olarak bize bir darbe oldu. çünkü Kayserispor'dan sonra Eskişehirspor'a da mağlup olduk. İkisi de yenebileceğimiz takımlardı. Ama maalesef iki maçta da son dakika da yediğimiz gollerle mağlup olduk. Takımın istikrarsız ve zaman zaman da konstanre eksikliğini görüyoruz. Oyuncularda bu sıkıntının olduğunu görmüş olduk. Bu da bizim için bir hayal kırıklığı oldu. Umarım ki bundan ders çıkarıp, kupa maçına daha iyi hazırlanırız. Oyuncularımı tebrik ediyorum, 10 kişi kalmalarına rağmen ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Daha iyi pas yapabirdik. Umut'un itiraz etmesi yanlış. Onun itiraz yapıp da oyundan atılması, başkalarının itiraz yapıp oyundan atılmaması onu haklı kılmaz. Olabilir hakem yanlış yapabilir, saha kötü olabilir. Bunların mazeret olmaması gerekiyordu. O yüzden hatalı olan Umut'tur."

Eskişehirsporlu futbolcu Erkan Zengin'de iyi bir futbol sergilediklerini söyleyerek, "İlk yarı Umut'un çıkması bizim iyi oldu, biraz rahatladık. Genel olarak çok iyi oynadık. 4 tane penaltımızı vermediler. Aynı hakem Kayseri'de bize vermişti. Benim pozisyonum sarı kart değildi. Şimdi Fenerbahçe maçında cezalıyım. çok üzgünüm" dedi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi. çalımbay şöyle konuştu:

"Herşeyden önce iyi bir galibiyet aldık. Gerçekten ihtiyacımız vardı. Son iki hafta istediğimiz futbolu oynayamıyorduk. Bugün maçın başından sonuna kadar iyi bir futbol oynadık. Trabzonspor'un 10 kişi kalmasından sonra baskımızı daha da artırdık. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Arkadaşlarım mükemmel oynadı. En zor şeylerden bir tanesi 10 kişi kalan takıma karşı oynamaktır. Oyun disiplinini çok iyi korumamız gerekiyordu. Birden saldırmak problem olacaktı. Mükemmel paslarla, organize bir şekilde oynadık. İstediğimiz golü son dakikada da olsa bulduk. Ama ondan önce de çok iyi pozisyonlar yakaladık ama değerlendiremedik. Önemli olan pozisyonlara girmekti. Bunların hepsini yaptık. Artık bu maç geride kaldı. Önümüzde çok önemli bir maç var. Türkiye'yi çok ilgilendiren, ligin kaderiyle ilgili bir maç oyanayacağız. O maç için de takımıma yürekten inanıyorum. Orada da bize yakışır bir şekilde oynayacağız. Kalan maçlarımızı en iyi şekilde bitirmek istiyoruz. Penaltı pozisyonlarını kenardan gördüğümüz şekilde 1-2 tanesinin penaltı olduğunu düşünüyoruz. Bazen maçın atmosferinden dolayı aşırı tepkiler verebiliyoruz. çünkü kazanmamız gereken bir maçtı. Önemli olan kazanmaktı. Bülent Ertuğrul ve Nadareviç'in durumu iyi. Bülent'in dili içeri kaçmıştı. Nadareviç'te İvesa ile çarpışmıştı."
Kaynak : haberler.com

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi