Eskişehir Basınında Bugün (18 Haziran 2010)

 

ŞEHİR: 'Yaz tatiline itiraz var'

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Selahattin Turan, Türkiye'nin dünyada en çok tatil yapan eğitim sistemine sahip olduğunu ileri sürerek, 'Yaz tatilinin kısaltılması gerekir. Dönem içinde iki tane 15 tatil olabilir, ama 3 ay süren yaz tatili mutlaka kısaltılmalı' dedi.

YENİGÜN: 'Youla'ya yakalama emri'

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'ın, kendisine basın yoluyla hakaret ettiği iddiasıyla şikayetçi olduğu futbolcu Souleymane Youla'nın yargılanmasına devam edildi.

ANADOLU: 'En hayırlı hizmet'

Eskişehir'de artık kapı kapı kan aramak tarihe karışıyor, Kızılay'ın devreye sokacağı Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi ile her türlü kana rahatlıkla ulaşılacak.

İKİEYLÜL: 'Kaynaklar heba olmasın'

Eskişehir birkaç gündür Hızlı Tren hattının yer altına alınacak kısmının nerede bitmesi gerektiğini tartışıyor.

İSTİKBAL: 'Gitmek mi zor, kalmak mı?'

Son dönemde herkesin birbirine sorduğu ve başta Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı ilçe Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın bulunduğu DSP'lilerin CHP'ye geçme meselesi çözümsüz bir hal aldı.

MİLLİ İRADE: 'Akbaş'a BM desteği'

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesine 1968 yılında avlanmak için gelen ABD'li askeri ateşe David Nelson'un özel ırk olduğunu fark ettiği Akbaş çoban köpeklerinin neslini korumak ve çoğaltmak için önceki yıl harekete geçen Akbaş Irkını Araştırma Derneği, Birleşmiş Milletler (BM) Kalkınma Programı Küresel Çevre Fonu Küçük Destek Programı'ndan hibe desteği almayı başardı.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi