Eskişehir Basınında Bugün (30 Mayıs 2010)

 

ABD`li şirketle ortak lokomotif üretimi
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.`nin (TÜLOMSAŞ) ABD şirketi General Electric (GE) ile Eskişehir`de ortaklaşa lokomotif üreteceklerini söyledi.

Şimdide Krita gündemde
Eskişehirspor’da transfer için isimler çoğalmaya başladı. Son olarak da Bursaspor’un orta alandaki Romen oyuncusu Krita’nın ismi geçiyor. Yeni sezon öncesi kadrosunu güçlendirmek isteyen Eskişehirspor’da transfer çalışmaları sürerken, yabancı oyuncuların ismi de gizli tutuluyor.

ESKİŞEHİRSPOR ABD'DE TEMSİL EDİLECEK
Eskişehirspor Kulübü Asbaşkanı Mesut Hoşcan, Eskişehirspor'un, bu yıl Avrupa'nın yanı sıra dünyada adından söz ettirecek tek takım olacağını söyledi.

 Gün Sazak anıldı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Kara ve kirli bir propagandayla 12 Eylül ve sonrasındaki gelişmelere yönelik bizi itham etmeye yeltenenlerin de amaçlarına ulaşama- yacağı açıktır'' dedi. Bahçeli, eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sa- zak'ın silahlı saldırı sonucu ölümünün 30. yılı dolayısıyla Eskişehir'in Mihalıç- çık ilçesine bağlı Sazak köyünde düzenlenen ''Gün Sazak ve Şehitle- rimizi Anma Günü'' törenine katıldı.

MESLEĞE HOŞ GELDİN BULUŞMASI
Geleneksel ''Mesleğe Hoş Geldin Buluşması'' Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kulüp terasında gerçekleştirildi.

60 gündür kayıp olan öğretmen, dağ, taş aranıyor
Geçtiğimiz 15 Mart tarihinde Eskişehir'in Mihalgazi ilçesinde piknik dönüşünde kaybolan Öğretmen Mehmet Ali Örkmez (30), aradan geçen 60 güne rağmen bulunamadı.

Cübbeli Ahmet Hoca Spor Salonunda Konferans Verdi
Ahmet Mahmut Ünlü, son günlerde birçok askerin şehit edildiğini söyledi. Ünlü şöyle dedi: "Önceki gün Şırnak'ta yine şehit verdik. Birçok askerimiz bu ara şehit oldular. Polislerimizden de şehit olanlar oldu.Allah'ım bu terörü durdursun, Allah'ım bunlara fırsat vermesin, bunlara yardım edenlerin bütün imkanlarını iptal eylesin, iç ve dış düşmanlara fırsat vermesin"

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi