Eskişehir de Okullar Okullar Hayat Olsun Projesiyle Canlanacak


 
Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde hazırlanan 'Okullar Hayat Olsun' projesi; Tepebaşı kaymakamı Dr.Necdet Türker, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Taki Ersoy, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve Orman Bölge Müdürü Zekeriya Mere ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç Dr. Mustafa Kemal Biçerli'nin de katılımıyla, ilgili bakanlıklar ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında hazırlanan protokolleü uygulamaya geçirildi.
 
Proje kapsamında okulların, eğitim öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında halkın kullanması amacıyla okulların derslikleri, kütüphaneleri, bilgi teknolojileri sınıfları, çok amaçlı salonları, konferans ve spor salonları, bahçeleri mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılıyor. Öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarının yanı sıra yetişkinler için de hayat boyu öğrenme merkezi olarak çeşitli etkinliklerine imkan veren güvenli yaşam alanlar haline dönüştürülmesi amaçlanıyor. Ayrıca okul bahçeleri, Orman Bölge Müdürlüğü, Tepebaşı Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapılarak fiziki yapılarına uygun projelere göre yeniden düzenlenecek, peyzaj ve tasarımı yapılarak ve ağaçlandırılarak öğrencilerin, mahallenin ve çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilecek.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi