Eskişehir den Kısa Kısa (28 Mart 20129


 
Koçdemir de ilin sorunlarıyla yakından ilgilenme, vatandaşlara eşit mesafede yaklaşım ve Eskişehir'in Türk Dünyası Kültür Başkenti olması doğrultusundaki çalışma ve gayretleri nedeniyle "Yılın Valisi" seçildi.
 
-2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti çalışmaları

Eskişehir'in 2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesinin ardından yapılacak icraat ve faaliyetlerin çerçevesini düzenleyen kanun tasarısı TBMM'ye sevk edildi.
 
Vali Kadir Koçdemir, yazılı açıklamasında, 2013 yılında gerçekleştirilecek sosyal, kültürel etkinlikler ile tarihi eserler ve mirasın ihyasının, ilin ve ülkenin Türk dünyası ve uluslararası alanda tanıtımına önemli katkı sağlayacağını bildirdi.
 
Gelinen aşamada başta halkın katkı ve katılımının belirleyici olacağını ifade eden Koçdemir, yapımı ve gerçekleştirilmesi önemsenen, öncelik verilmesi istenen konuların Valiliğe bildirilmesi gerektiğini belirtti.
 
Koçdemir, etkinlik konu başlıkları ve kapsamlarını şöyle sıraladı:

"Eskişehir'in tanıtımında belirleyici ve etkili olabileceği düşünülen ile has özelliklerin ifade edilmesi, 2013 ve sonraki yıllarda Eskişehir'in kültür başkenti olarak anılmasını anlamlı kılacak ve bu hususu vurgulayabileceği düşünülen kalıcı eserlerin tanımlanması, Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesi vesilesiyle hem tanıtımını hem de hafızalarda kalmasını sağlayabilecek sosyal ve kültürel etkinlikler."
 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi