Eskişehir den Kısa Kısa (28 Mart 20129


 
Koçdemir de ilin sorunlarıyla yakından ilgilenme, vatandaşlara eşit mesafede yaklaşım ve Eskişehir'in Türk Dünyası Kültür Başkenti olması doğrultusundaki çalışma ve gayretleri nedeniyle "Yılın Valisi" seçildi.
 
-2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti çalışmaları

Eskişehir'in 2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesinin ardından yapılacak icraat ve faaliyetlerin çerçevesini düzenleyen kanun tasarısı TBMM'ye sevk edildi.
 
Vali Kadir Koçdemir, yazılı açıklamasında, 2013 yılında gerçekleştirilecek sosyal, kültürel etkinlikler ile tarihi eserler ve mirasın ihyasının, ilin ve ülkenin Türk dünyası ve uluslararası alanda tanıtımına önemli katkı sağlayacağını bildirdi.
 
Gelinen aşamada başta halkın katkı ve katılımının belirleyici olacağını ifade eden Koçdemir, yapımı ve gerçekleştirilmesi önemsenen, öncelik verilmesi istenen konuların Valiliğe bildirilmesi gerektiğini belirtti.
 
Koçdemir, etkinlik konu başlıkları ve kapsamlarını şöyle sıraladı:

"Eskişehir'in tanıtımında belirleyici ve etkili olabileceği düşünülen ile has özelliklerin ifade edilmesi, 2013 ve sonraki yıllarda Eskişehir'in kültür başkenti olarak anılmasını anlamlı kılacak ve bu hususu vurgulayabileceği düşünülen kalıcı eserlerin tanımlanması, Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesi vesilesiyle hem tanıtımını hem de hafızalarda kalmasını sağlayabilecek sosyal ve kültürel etkinlikler."
 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi