Gazilerimizden Zonguldak Türk Ocağı na Anlamlı Ziyaret

Gazilerimizden Zonguldak Türk Ocağı na Anlamlı Ziyaret

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ramazan Çakal beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Türk Ocağı Zonguldak Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyarette Türk Ocağı Başkanı Erol Şeref, kendisine derneğin flamasını veren Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çakal’a Türk Ocağı Plaketi takdim etti.

Ziyarette bir konuşma yapan Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Çakal, “Yeni göreviniz hayırlı olsun. Allah yar yardımcınız olsun. Dernek olarak her geçen gün bir yıldızımız kayboluyor. Çalışmalarımızı aralıksız olarak devam ettiriyoruz” dedi.

Türk Ocağı Zonguldak Şube Başkanı Erol Şeref de Gaziler Derneğinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Düşünce, fikir olarak aynıyız. Vatan sevgisi, bayrak aşkı, Türk milliyetçiliği var. Bizim kahraman gazilerimiz savaşa girmiş savaşmış, bizim büyüklerimiz hepsi bir kahraman onlara Muharip Gaziler deniyor. Sizleri ağırlamaktan büyük keyif aldık. Son günlerde arzu etmediğimiz Türk isminin yerlerde sürünmesi üzücü rahatsızlık edici. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Tartışması yapılması bile rahatsız edici. İnşallah aklı selim galip gelir. Her gecenin sabahı var, keser döner sap döner. Andımız bile gençlere okutturulmaktan vazgeçildi. Milletin manevi duyguları ile oynanmasın. Türk Milleti hiçbir zaman umudunu yitirmez” diye konuştu.

Bu yazi 20 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi