Gebze Türk Ocakları 2011–2013 Dönemi Faaliyetleri

2011-2013 Faaliyet dönemi Türk Ocakları’nın kuruluşunun 100. Yılı dönemine rastlaması nedeni ile faaliyetlerimiz birazda önem kazanmıştır. Bir önceki faaliyet döneminde, Türk Milletinin ve ülkemizin sıkıntılardan kurtulma huzura kavuşma noktasında adımların atılması dileği ile demiştik, ama maalesef bu sözleri şimdi söyleyemiyoruz.
Ülkemizin ve Milletimizin bölünmemesi temennisi ile sizlerle yaptığımız faaliyetlerimizi paylaşmak istiyoruz.
Türk milliyetçiliği davasının zor günler yaşadığı bu günlerde böyle anlamlı bir Genel kurulun inşallah Bölgemize ve Türkiye’ye ışık tutacaktır. Tehlikelerin farkında olmasını sağlamış olacaktır.

Türk Ocağı Türk milletinin tehlikelerle karşı karşıya kaldığı dönemlerde göreve talip olmuş ve tehlikelerin bertaraf edilmesinde öncü rol üstlenmiştir.
Günümüzde de ayni tehlikelerle karşılaştığımız aşikârdır. Ülkemizin bölünmesi, parçalanması ve dış güçler tarafından talan edilmiş olması, biz Türk milliyetçilerini bir şeyler yapmaya ve çözüm aramaya mecbur bırakmaktadır. Türk Milletinin değerlerinin unutulduğu, düşmanlarının çoğaldığı ve Türk Devletinin yalnızlaştığı ve Milletinin hassas dönemlerden geçtiği şu zamanda daha etkili faaliyetler gerçekleştirmemiz gerektiği ve maddi ve manevi olarak destek vermemiz inancındayız.
İşte bu düşünceyle bugün 8.sini yapacağımız olağan Genel kurulumuz gerçekleşeceğiz.
Aslında Türk Ocağı’nın yüzüncü yılından öte Türkiye Cumhuriyetinin nice yüz yıllara ulaşması, bu genel kurullar ilkeler doğrultusunda hedeflerine yakalama çalışmalarına vesile olmasını temenni ediyorum.
Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti üzerine oynanan oyunların iyi tahlil edilerek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yaşatılması gerekmektedir. Son dönemlerde Türk Milletinin Başında çeşitli oyunlar ve tehlikeler baş göstermiştir.

2011–2013 DÖNEMİ İÇERİSİNDE YAPILAN FAALİYETLERİMİZ

Tüzüğümüze uygun Bir şekilde Sosyal ve Kültürel olmak üzere etkinlikler (Konferanslar, Paneller, seminerler, Geziler ve yarışmalar) düzenlenmiştir.

1- Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 23 Aralık 2011 Cuma günü 19.00’da Ticaret Odası toplantı Salonu’nda Beykent Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Abdülhalük ÇAY; IN katılacağı “ Türk Dünya Coğrafyası ve jeo Stratejik konumu“ konulu konferans yapılmıştır.

2-Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 18 Mart 2012 Cuma günü Çanakkale zaferinin 97. Yılı münsebeti ile  Çanakkale Şehitleri basın açıklaması. Yapılmıştır.

3-   Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 25 Mart 2012 Cuma günü Türk Ocaklarının 100. Yılı kutlamaları ile ilgili Basın açıklaması yapıldı.

4-Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 06 Nisan 2012 Cuma günü 19.30.Gebze  Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda MHP Eski Genel Başk. Yrd. Naci Memeşin katıldığı “Alpaslan Türkeş ve Fikir Hayatı” konulu Konferans verildi.

5-  Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 27 Nisan 2012 Cuma günü 19.30.Gebze  Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda Abdurrahman ŞEŞ;İN katıldığı “Mili Mücadele Dönemi  ve Mehmet Akif Ersoy” konulu Konferans verildi.

6- Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 19Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı haftası Etkinliği olarak Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi Salonunda  25 Mayıs 20122 cuma günü saat 13:00 te Orta Öğretim Okulları arası Geleneksel “Genel Türk Halk Müziğ Yarışması” düzenlenmiştir yarışma sonunda  başarı göstererek dereceye giren I.gruba, (Altı tane) Çeyrek Altın, II.gruba,(Beş tane),Çeyrek Altın III.gruba, ( 4 adet)   Çeyrek Altın ile Çok sayıda kitaplar ve Dershane bursları  hediye edilmiştir.

7- Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından30 Kasım 2012 Cuma günü 19.30 da Gebze  Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu’nda Arş-Yazar Servet SOMUNCUOĞLU ;NUN Konuşmacı olarak katıldığı “Sibirya’dan, Anadolu’ya Taştaki Türkler” konulu konferans verilmiştir.

8- Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 08 Aralık2012 tarihinde Gebze Türk ocağın ev sahipliğinde Özel Bilge Yemek Salonunda Bölge Gençlik kolları arasında yemekli istişare toplantısı yapılmıştır.

9-Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 28 Şubat 2013 perşembe günü 19.00’de Ticaret Odası toplantı Salonu’nda Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVE; İN katıldığı “ Hocalı da Türk Soykırımı“ konulu konferans verildi.

10-Gebze Türk ocakları şubesi 30 Mart2013 Çarşamba günü sat 18:30 da Dernek binamızda Üniversiteli Gençlere yönelik GYTE Öğret. Görev. Dr. Kurtuluş DEMİRKOLUN; UN Konuşmacı olarak katıldığı “Günümüzdeki Türk Milliyetçiliğinin Anlamı” konulu Seminer toplantısı Yapıldı.
.
11-   Gebze Türk ocakları şubesi 04 Nisan 2013 Perşembe günü sat 18:30 da Dernek binamızda Üniversiteli Gençlere yönelik, Gençlik Kolu Bşk. Mehmet Türker TAKCI;IN konuşmacı olarak katıldığı “Başbuğ Alpaslan TÜRKEŞ Milli Birlik” konulu Seminer toplantısı Yapıldı.

12-Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 17Mayıs 2013 Cuma günü 20.00 Gebze Kent Meydanı Kültür Salonu’nda Araştır. – Yazar Ahmet AKGÜL; Hoca Yesevi Vakfı Bşk. Erdoğan ASLIYÜCE; Öğretim Üyesi Prof.Dr.Murat ESİN; İN Konuşmacı olarak katıldıkları “ Yeni Anayasa ve Siyonizm’in Türk Düşmanlığı“ konulu konferans yapıldı.

12- Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 19Mayıs 2013 Pazar günü  Çayırova ilçesi ….tepesinde19 Mayıs gençlik ve Spor haftası etkinliği olarak Üniversiteli gençliğe Piknik yaptırılmıştır.

13-Türk Ocakları Gebze Şubesi tarafından 26 Ekim 2013 Cumartesi gününde Dernek Binası Salonunda Marmara Bölgesindeki Türk Ocaklı Gençlerin bir araya getirilerek kahvaltılı istişare toplantısı yaptırılmıştır.

14-Türk Ocakları Gebze Şubesi,06 Kasım 2013 cumartesi günü Kahvaltılı Dönem Açılışı ve İştişari toplantısında Dilaş Restoran ta gerçekleşmiştir.

15-Gebze Türk ocakları şubesi 22 Kasım 2013 Cuma günü saat 19:30 Araştırmacı-Gazeteci-Yazar Banu AVAR; IN Konuşmacı olarak katıldığı “Milli İrade ve Türkiye Gerçekleri” konulu Seminer toplantısı Yapıldı.

16-Milli Bayram ve Önemli günlerde protokol takip edilerek çelenk koyma törenlerine Gebze Türk Ocakları Şubesi olarak iştirak ederek Çelengimiz konulmuştur.

17-Yerel Gazetelerle diyalogumuz geliştirilmiştir. Dini ve Milli Bayramlar ile Önemli Günlerde Gebze halkının bayramları kutlanmış ve tebrik mesajları yayımlanmıştır.
Ayrıca Türkiye’nin gündemini meşgul eden önemli olaylar ve konular hakkında yerel basına, Basın açıklamaları ve bildiriler yapılmıştır.

Yukarıda bahsettiğimiz faaliyetler imkânlarımız ölçüsünde Türk Ocaklılığa yakışır bir şekilde yerine getirilmiştir.

2014 Yılında Planlanan Faaliyetlerimiz

27Aralık2013 ayındaYrd.Doç.Dr. Hanefi BOSTAN vereceği koferans 2014 Ocak ayında Prof.Dr. İsa KOCAKAPLAN vereceği konferans yapılacaktır 2014 Şubat ayında Türk Eğitim Sendikası Genel Başkanı İsmail KONCUK Eğitim problemleri ile ilgili konferans verecektir. 2014 Mart ayında Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet ÖZ;ün vereceği konferans yapılacaktır. 2014 Nisan ayında İş Adamı Metin ERİŞ;iN vereceği konferans yapılacaktır. 2014  Mayıs ayında Gençlik Şöleni düzenlenecektir. 2014  Haziran ayında pro.Dr.Recai ÇOŞKUN;UN vereceği konferans yapılacaktır. Yarışmalar İmkânlar ölçüsünde devam edecektir. Gençlerimizin Eğitimleri ve sosyal faaliyetlerine devam edilecektir.

Bu yazi 42 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi