GENÇLİK KOLLARI AÇILIŞ TOPLANTISI

GENÇLİK KOLLARI AÇILIŞ TOPLANTISI

Gençlik Kolları 2015-2016 faaliyet dönemi açılış toplantısı Ocak Başkanımız Prof.Dr.Nedim Ünal'ın yapmış olduğu açılış konuşmasıyla başlamıştır.Başkanımız konuşmasında şunları söylemiştir;

Sevgili Gençler

İnanç ve ülkü hareketleri sağlam bir fikri zemin kadar, iyi yetişmiş ve aynı potada eriyerek kaynaşmış kuvvetli bir kadro ister. Kadronun yetişmesi zannedildiğinden zordur. Sadece teorik bilgileri üst üste yığarak inandıklarını bilmek yetmez, ruh eğitimi de gerekir.İnancının ve ülküsünün yüksekliği ile mütenasip fedakar ve kendi nefsini eğitmiş adam gibi adamlara ihtiyaç vardır. Bilgili ama “adam olamamış” idrakini, irfanını, karakterini ve en önemlisi ahlâkını ülküsüne uyduramamış olanlar hiçbir işe yaramaz, sadece yüktür. İdealizm fedakârlık gerektirir. Günü geldiğinde davası için malından, nefsinden ve varlığından vazgeçe bilenler gerçek idealistlerdir. Fedakâr ol demekle olunmaz. Adeta bir dergâhla tarikat eğitimi görürcesine uzun yıllar sabırla diz kırıp oturmak öğrenmek, çile çekmek, kibrini kırmak, nefsini eğitmek, mana eri olabilmenin hazzını dünyevi rütbelere tercih etmek. Sadece kendini büyütmek nefs’dir. Asıl olan davasını büyütecek yüceliğe erişmektir.

Milliyetçilik çok çileli fakat çok şerefli bir ülküdür. Milletleri ayakta tutan idealistlerin fedakârlığıdır. Asıl olanı fikrini yaşamak ve onu amele dönüştürebilmektir. Günübirlik gelişmelere kulak asmayıp iradenizi aşındırmayın, ümitsizliğe düşmeyin.
Tarihi yapan daima idealistler olmuştur.

1) İş konuşarak değil yaparak ürer.
2) Liderler konuşanlardan değil yapanlardan çıkar.
3) Eylem içindeyken fitneye vakit kalmaz.
Nefs eğitimi işin başıdır. Kadro hareketinin adeta besmelesidir.

• Gerçek hak ve millet dostlukları kurmak, aynı potada erimek, görmezden gelmek. İnanç kadroları, rekabetle değil dayanışmayla kendin için ne istiyorsan fazlasını dostun için iste.
• Unutmayın Allah rızası için bir araya gelenlerin dostu Allah’tır.
• Fikir sağlam, dava haklı, kıble doğru olursa kadro muhkem olur. Kimse durduramaz. 
• Yüzünüzü tarihe, medeniyetimize, milletimize dönün büyük doğruyu göreceksiniz.
• Kalkın ! dikilin, titreyin, kendinize dönün.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi