İNALCIK İÇİN TAZİYE MESAJI

İNALCIK İÇİN TAZİYE MESAJI "Karamsarlık korkaklıktır. Türkiye büyüktür. 1500 yıllık bir tarihimiz var. Canımızla, başımızla bu büyüklüğü devam ettirmeliyiz. Bırakıp kaçmak ihanettir bence. Eğer noksanlar varsa gidermeye uğraşmalıyız. Bu devletin tarihine yakışır şekilde yaşamalı ve çok çalışmalıyız."

Ömür boyu bu ve benzeri sözleri devamlı tekrarlayarak engin bir tarih şuuruna sahip olmamızı teşvik eden,yönlendiren;batılı tarihçilerin "Osmanlı tarih yaptı, İnalcık yazdı" dedikleri, gelmiş geçmiş en büyük "Osmanlı tarihçisi",araştırmacısı; Kırım Türklüğünün yetiştirdiği büyük alim Halil İNALCIK hoca dün gece Hakk'a yürüdü. Hakk’ın kendine bahşettiği bereketli ömrün her saniyesini mensubu olmakla şeref duyduğu Aziz milleti için verimli kullanan İnalcık, sonrakilere yüzlerce kitap ve makale bıraktı.

"Şeyh-ül Müverrihin" sıfatının da sahibi olan bu Tarihçilerin Kutbu’nu hürmetle, minnetle, şükranla, rahmetle yâd ediyoruz. Yattığın yer nur olsun büyük âlim.

ESKİŞEHİR TÜRK OCAĞI YÖNETİM KURULU

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi