Isparta Türkocağı: ​Size yakışmadı sayın Ümit Özdağ bey!

Sayın Ümit Özdağ Beyefendi;

Bir Türk milliyetçisi ve 11 yıldır Isparta Türkocağı başkanı olarak  çeşitli platformlarda sizi Türk milliyetçilerin gözü, kulağı, sesi olarak görüyor, takdir ve takip ediyorum. Babanız rahmetli Muzaffer Özdağ gibi Türk milletinin tabiri caiz ise kutup yıldızısınız. Tv de ki Açık oturumlarda siz konuşurken diğer konuşmacıların nasıl sus pus olduklarını, onlara  o mekanı nasıl dar ettiğinizi, ders verdiğinizi gururlanarak, gıpta ile takip ettim hep. Sizi Türk Milletine hizmette başka başka yerlerde olmanızı arzulamışımdır. Başkanlığını yaptığım sürede de 2 defa sizi Isparta da misafir ettik. Hatta size ambargo konup konuşturtmadıkları dönemde biz ve diğer Türkocağı şubeleri bir şeyleri göze alıp size sahip çıktık, davet ederek konuşmanızı sağladık. Eğer Genel merkezimiz bize olumsuz işaret verseydi sizi Türk milliyetçileri ile buluşturamaz, sizin o dönemdeki yalnızlığınızda  yanınızda olamazdık.

Durum böyle iken, İstanbul Türkocağı Başkanı Cezmi Bayram beyin tartışılabilecek düşünce ve görüşlerini tenkit ediyorum derken hiç de hak etmediği halde Genel Merkezimizi de hırpalamanız, tabiri caiz ise Arena da Aslanların önüne atmanızı size yakıştıramadım. Bu davranışınız Türk milliyetçiliği fikir sistemine bir şey kazandırmadığı gibi, Türk milliyetçilerinin arasına son günlerdeki moda tabiri ile Fitne girmesine hizmet etmiştir. Yeniçağ'daki yazınızda hem bu Ocak bizim diyorsunuz, hemde Türkocağı Genel başkanına bir telefon açarak, malum konuyu bizzat iletmek, bu konudaki düşünce ve beklentilerinizi izah etmek mümkün iken  Gazete'de yazarak, bizim dediğiniz Ocağın yıpratılmasına zemin hazırlıyorsunuz. Kendi yazdıklarınızdan başka yazıları, dolayısıyla "Türk Milletinin Olmazsa Olmazı" dediğiniz Türkocağı'nın mevcut Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Öz beyefendinin web sayfasında ve Türk Yurdunda  yazdığı, sizin arzuladığınız çıkışları, makaleleri, sizin tabir ve beklentinizle "Fikri öncülüğü" içeren yazıları görmemiş, okumamış olamazsınız. Türkocakları başka ne yapmalıydı da yapmıyor. ? Makalenizde böyle bir yol gösterici tavsiye de yok. Yazdığınız bu makalenin sizi bir yerlere taşıyacağını düşünmüyorsunuz her halde. Yazınızdaki olaylara bakış açınız ve üslubunuzla Türkocağı şubelerini Genel Merkeze karşı kışkırtma, isyana teşvik etmeyi arzuladığınız görülüyor. Dolayısıyla derdinizin üzüm yemek değil bağcı dövmek olduğunu çok güzel bir biçimde okuyucularınıza, Türk Milliyetçilerine göstermiş  oldunuz. Tabi siz bunu kendinize yakıştırdıysanız mesele yok, bu minvalde devam edin. Yok eğer o yazınızın gönlünüze ve vicdanınıza tam oturmadığını düşünmeye başladınız ise yeni bir yazı ile  Türkocağından ve hiç bir dünyevi makam, gelecek beklentisi olmayan Genel merkez yöneticilerinden özür dileyiniz. Bir de şunu yapınız. Bu günlerde Türkocağı web sayfasında duran Eski Genel Başkanımız Sayın Nuri Gürgür beyin "Türkocaklarını Doğru Anlamak Yahut Kavga Değil Birlik Zamanı"yazısını bir değil iki kere okuyunuz. Çok üzgünüm Ümit bey. Size böyle bir yazı yazmam gerekeceğini rüyamda görsem inanmazdım. Size, duymakta zorlanmaya başladığım saygı ve sevgilerimi sunarım.

Op. Dr. Levent Başyiğit
Türkocakları Isparta Şubesi Başkanı

Bu yazi 17 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi