İstanbul Türk Ocağı Haberi

İstanbul Türk Ocağı Haberi

Türk Ocakları İstanbul Şubesi,Türk Ocakları’nın yüzüncü yılını, müteakip yıllarda da devam eden dizi faaliyetle kutlamıştı.

Yüzüncü yıl faaliyetleri arasında,İstanbul Üniversitesiyle müştereken gerçekleştirilen ‘Bir Fikir Hareketinin Yüzüncü Yılı Türk Ocakları Uluslararası Sempozyumu’ ve Marmara Üniversitesiyle müştereken gerçekleştirilen ‘Avrasya’da Türk Dili ve Tarihi Eğitimi Sempozyumu’ en çok ses getiren faaliyetlerdendi.

Türk Ocakları İstanbul Şubesi, bu yıl doğumunun 150. yılı münasebetiyle Hüseyinzâde Ali Bey, anısına, İstanbul’da bir anma toplantısı ve sempozyum gerçekleştirdi. ‘Bir Fikir Hareketinin Yüzüncü Yılı Türk Ocakları Uluslararası Sempozyumu’ ve ‘Avrasya’da Türk Dili ve Tarihi Eğitimi Sempozyumlarından sunulan tebliğleri içeren iki kitap ile ‘Ali Bey Hüseyinzâde’ adı taşıyan bir kitap, dünyanın en büyük ve en önemli kütüphanelerinden olan Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi (Library of Congress)’ninyanısıra, Harvard Üniversite Kütüphanesi, Princeton Üniversitesi Kütüphanesi, Michigan Üniversitesi Kütüphanesi, New York Üniversitesi Kütüphanesi, Ohio Üniversitesi Kütüphanesi ve Bodleian Üniversitesi Kütüphanesi’nde araştırmacıların dikkatine sunuldu.

Belge için tıklayınız...

Bu yazi 33 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi