İzmit Şubesi ocakbaşı sohbeti: "Türkiyede Hukuk Sistemi"

İzmit Şubesi ocakbaşı sohbeti: "Türkiyede Hukuk Sistemi"

Eski Hukuk Fakültesi Dekazı Zehra Gönül BALKIR' ın konuk olduğu sohbet üniversiteli gençlerin yoğun katılımı ile ocak binasında yapıldı.

GENÇLERİN İLGİSİ BÜYÜKTÜ Aydınlar Ocağı Başkanı Ruhittin SÖNMEZ, Kocaeli Ardahanlılar Dernek Başkanı Seyfidar ÇOBAN Kamusen kocaeli il temsilcisi Veysel ULUMAN, Ülkü Ocağı İl Bşkan Yardımcısı Tuğrul GÖK, Kartepe Ülkü Ocağı Başkanı Ersan DEMİRCİ, Emekli Subaylar Derneği Başkanı Enver TUNCEL, Yrd. Doç. Tekin YEKEN, Eski Türk Ocağı Başkanı  Aygutşat SELÇUK, ve ünüversiteli gençler katıldı.

GENÇLERE VERİLEN ÖNEM Oturma Düzeninde eski dönemlerin aksine gençlerin en önlerde oturduğu ve sohbette soru ve katkı önceliğinin gençlere verilmesi dikkat çekti.

YENİ DÖNEM FARKLI OLACAK Büyüklerimiz ile istişare ederek onlarında desteğini alarak gençlerin daha etkin olması adına, sohbet ve organizasyonlarda ön sıraları ve söz haklarımızın en fazlasını onlara vereceğiz Diyen Ocak Başkanı Yücel Alpay DEMİR hayalimiz geleceğin bürokratları, yöneticileri ve iş adamları ocağımızın gençlerinden oluşsun bu hayal için gerekenin fazlasını yapacağız dedi.ÜNÜVERSİTELİ GENÇLERE MADDİ DESTEK Öğrencilerin en çok maddi yükünü oluşturan fotokopi ve ödev çıktıarının ocak gençlerine ücretsiz sağlanacağına değinen DEMİR ocağımıza yeni bilgisayar ve fotokopi makinası aldık, gençlerimiz akademik kariyer ve ödevlerini yapar iken bu tür maliyetleri dert etmeyecekler dedi ve bu hizmetler daha başlangıç, arttırabildiğimiz imkanlar ile değil her şeyimiz ile geleceğin Milliyetçi Türkiyesi için yüce Allah'ın izni ile nitelikli tahsilli ve vatansever gençler yetiştireceğiz dedi. Yüreğimizde herkese yetecek yer var diyen Yücel Alpay DEMİR kocaeli ünüversitesinde okuyan Tüm Vatansever öğrencilerimize ocağımızın kapısı ve imkanları ardına kadar açık, amacımız hizmet bunun için buradayız gelsinler yeter dedi.ben her gün saat 12 ile 14 arasında ocaktaym benden sonrada yöneticilerimiz burada gelsinler tanışaım dedi.

BALKIR HUKUK SİSTEMİNİN DÜNÜ BUGÜNÜ VE YARININI ANLATTI İlgi ile takip edilen ve haharetli soruların sorulduğu söyleşide prof. dr. BALKIR gençlerin hayall ettiği hukuk ve adalet anlayışı ile bu günkü sistemdeki farkları ve nedenlerini anlattı, Adalet Bir grup, Bir Topluluk ve Bir kesim için değildir Herkes içindir dedi. Mustafa Kemal Atatürk 'ün kurduğu sistemi ve bu günkü yaşanan sıkıntılara değinerek bunlar yaşanması gereken aksaklıklardır sorun yaşamadan doğruyu bulamayız, adaletten, hukuktan ve umudunuzdan hiçbirşey kaybetmeyin . Dünyaya hukuk ve adalet sitemini binlerce yıl önce öğreten, örnek alınan, Büyük ve Güçlü bir ülkeyiz, Milli yapımız ve millet olarak birbirimize bağlılığımız tüm zorlukların üzerinden gelecek güçtedir dedi.

Bu yazi 81 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi