İzmit Şubesine Yapılan Ziyaretler

İzmit Şubesine Yapılan Ziyaretler TÜRK OCAĞININ BU HAFTAKİ ZİYARETCİLERİ TARHAN VE SİRMEN

Yaklaşan yerel seçimler dolayısı ile tüm belediye başkan adaylarının ziyaret ettiği Türk Ocakları Kocaeli Şubesinin bu haftaki konukları Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir adayı Tahsin TARHAN ve İzmit adayı Sefa SİRMEN oldu.

Kuruluş gayesini ve 102 yıllık çizgisini koruyan Türk Ocaklarının siyaset üstü tavrına ve milli meselelerdeki akademik yaklaşımlarına övgüde bulunan Tahsin TARHAN Türk Ocağı üyelerinin tüm sorularını cevaplandırdı.

Üyelerinin bir çoğunu tanıdığını belirten sefa sirmende seçildikleri takdirde Türk Ocaklıların şehrin yönetiminde fikirlerine daha fazla danışılacağını belirterek projelerini ve yapacakları hizmetleri anlattı.

Diğer sivil toplum kuruluşları ile bir tutulmamak için kapılarımızı ardına kadar açtık gelin bakın soğuk havalarda bile kapımızı kapatmıyoruz Ocağımızın sıcaklığını ve samimiyetini herkese hissettirmeye çalışıyoruz dedi.

Tüm dernek ve siyasi partilerin ortak çatısı olmaya gayret ettiklerini söyleyen Ocak Başkanı Yücel Alpay DEMİR  dernekler ve siyasi partiler halka hizmeti amaçlar her ne kadar tarafsız olmayada gayret gösterselerde öncelikleri üyeleri ve mensuplarıdır fakat Türk Ocaklarının tek derdi Devletin dirliği Milletin birliğidir dedi.

Bu değerlere sahip herkes ile halkımızın danıştığı , söylediklerini dikkatle dinlediği , kırmızı çizgilerini benimsediği , akademisyenlerin yetiştiği bir ocak olabilmenin sorumluluğu ile çalışıyoruz dedi.

Bu yazi 21 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi