Karabük Şubesi Konferans Haberi

Karabük Şubesi Konferans Haberi

Türk Ocakları Karabük Şubesi tarafından “Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle 08.03.2014 tarihinde düzenlenen ve Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Selma YEL’in konuşmalarıyla katıldıkları “Milli Devlet ve Türk Kadının Rolü” adlı konferansa; Karabük Vali yardımcısı Tarkan KESKİN, Karabük Belediye Başkan yardımcısı Fatma Başkan, siyasi parti il temsilcileri, MHP Safranbolu Kadın Teşkilatı, Basın temsilcileri, Öğretim üyeleri, Öğretmenler, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve vatandaşlardan oluşan yaklaşık 150 kişilik dinleyici grup katılım sağladı.

Karabük Türk Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Taşkın DENİZ’in açılış konuşmasının ardından, Prof. Dr. Selma Yel, tarihi süreç içerisinde Türk-İslam kültür ve medeniyetini en güzel şekilde temsil eden Türk kadınının, siyasi, sosyo-ekonomik ve kültürel yaşamdaki statüsünü ve kültürel özelliklerin aktarılmasındaki önemini, Çanakkale Savaşları, Kastamonu, Maraş ve Antep savunmalarındaki mücadelelerini belgeleri ile anlattı.

Konferansın ardından Yrd. Doç. Dr. Taşkın DENİZ tarafından tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü kutlanarak, Prof. Dr. Selma YEL’e çiçek takdimi yapıldı.
Konferans, Kanal 78 tarafından çekildi ve hem haber bültenlerinde hem de akşam kuşağında tümü yayımlandı.

Bu yazi 19 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi