"KARDEŞLERİNLE PAYLAŞ,KURBAN VAKTİ" 2016

Ocağımız tarafından düzenlenen "Kardeşlerinle Paylaş,Kurban Vakti" adlı vekaleten kurban kesim kampanyası kapsamında alınan kurbanlar, bayramın ikinci günü kestirilerek, hazırlanan kutularla Telafer'den şehrimize gelen Türkmen ailelere ve şehrimizde yaşayan Özbek ailelere dağıtılmıştır. 

Kurban kesiminde açıklama yapan Ocak Başkanımız şunları söylemiştir; 

"Telafer,Musul,Halep nasıl bizim ana vatanımızsa,Eskişehir'de Türkmen kardeşlerimizin ana vatanıdır. Türkmen kardeşlerimize Türk Ocakları olarak her zaman yardımcı ve destekçi olacağız.

Kurban bağışlarını mazlum Türkmen kardeşlerimize yapan üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.Allah kurbanlarını kabul etsin. Cenab-ı Allah mübarek kurban bayramı hürmetine Telafer'de,Kekük'te,Musul'da,Halep'te,Doğu Türkistan'da,Kaşgar'da yaşayan soydaşlarımızın da hür ve müstakil bir şekilde bayramlarını idrak etmeyi nasip etsin. 

Niyaz edelim bu doğan güneş soydaşlarımız üzerine,kurban bayramı hürmetine bir başka doğsun ve önümüzdeki günlerde temenni edelim,niyaz edelim Peygamber Efendimizin övdüğü aziz Türk Milleti yarınlarda huzur,mutluluk ve ağız tadıyla bayram geçirmeyi nasip etsin."

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi