Kırım Tatarları Derneği İzmit Türk Ocağı Ziyaret etti

Kırım Tatarları Derneği İzmit Türk Ocağı Ziyaret etti

Kocaeli Kırım Tatarları Derneği Başkanı Vefa İbrahim ARACI ve yardımcısı Coşkun ÖZŞEKER İzmit Türk Ocağını ziyaret etti.

Bu cuma günü düzenlenecek Bu gün günlerden KIRIM, Dilde, Fikirde ve İŞTE birlik, KIRIM için birlik yürüyüşüne Bütün Türk Ocaklıları davet etti.

102 Yıllık şerefli geçmişe sahip Türk Ocaklarının Milli Meselelerdeki hassasiyetini ve hizmetlerini bildiğini belirten dernek başkanı ARACI izmit Türk Ocağı başkanımız ve üyelerini cuma günü yanımızda görmek isteriz dedi.

Aklımız, gözümüz kulağımız kırımdaki soydaşlarımızda diyen ocak başkanı Yücel Alpay DEMİR gaspıralının toprağı Türkün toprağıdır, rusun o toprakta hesabı varsa bizimde o mübarek topraklara akıtılmış kanımız var, şu an orada sancılı günler yaşanıyor, rus askerinin kırımdaki emelleri için soydaşlarımızın tepki vereceği kurnazca eylemler yaptığını biliyoruz, şimdilik sağ duyusunu koruyan soydaşlarımızın sinsi rus ve bölgedeki istihbarat örgütlerinin tuzağına düşmesinden endişeliyiz dedi.

Sağlıklı bilgi almak ve oradaki soydaşlarımıza moral vermek için Kırıma gitmek istediğini belirten İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay DEMİR bu hususta Kırım Tatarları Dernek başkanı Vefa İbrahim ARACI 'dan destek istedi.

Talepden duyduğu memnuniyeti dile getiren dernek başkanı ARACI kısmet olursa en kısa sürede girişimlerde bulunacağını belirterek kırım bayrağı rozetini Ocak Başkanı Yücel Alpay DEMİR' e hediye etti.

Başkan Yardımcısı yrd. doç. Tekin YEKEN ve Mahmut EKMEN ile misafirlerini ağırlayan Yücel Alpay DEMİR Türk Ocaklılar Olarak Bu Cuma Merkez Bankası önünde saat 17.00' da Kırım Tatarları derneğinin yanında ve inşallah en yakın Cuma günüde Akmescid de Kırım Türklerinin yanında olmayı yüce Allah 'tan niyaz ediyoruz dedi.

Bu yazi 48 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi