Kırımoğlu: KTMM kapatılırsa, yeraltı faaliyetlerine geçeriz

Kırımoğlu: KTMM kapatılırsa, yeraltı faaliyetlerine geçeriz KİEV (QHA) - Kırım Tatarlarının Milli lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu bugün, 05 Mayıs'ta Kiev’de düzenlenen basın toplantısında, Kırım hükümeti KTMM’yi kapatırsa, yerel meclislerin yeraltı faaliyetlerine geçeceğini açıkladı. 
Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, “Kırım’ın yasadışı hükümeti Kırım Tatar Milli Meclis binasını kapatabilir, liderlerini tutuklayabilir, ama o zaman yeni liderler seçilecek… KTMM binası kapatılırsa, yerel meclisler yeraltı gizlilik koşullarında çalışacak. Günümüzde hükümet, Kırım Tatarlarını kendi tarafına çekmek istiyor, Kırım Tatar halkını bölmek istiyor, ama bunu yapamıyor. Bunun için bu amaçlarını gerçekleştirmek için Tataristan’dan kendi adamlarını getiriyorlar. Son yıllarda, özellikle 2010 yılından beri Yanukoviç rejimi tarafından da benzer bölücü politika izlendi” dedi.

18 Mayıs etkinliklerinden bahseden Kırımoğlu, “Kırım Tatar Milli Meclisi 18 Mayıs’ta sert sloganları önermeyecek. Bizim politikamız böyle… Ama birileri kendi sloganları ile yürümek isterse, bunu yapabilir” dedi.

Kırımoğlu, 3 Mayıs’ta sınır noktasına kendisini karşılamaya gelen Kırım Tatarlarının yasadışı yollarla sınırı geçmekle suçlandığını bildirdi. Kırımoğlu, “Orada yaklaşık 800 araba vardı. Kolluk kuvvetleri herkesi kayda aldı” dedi. Kırımoğlu ayrıca, polislerin, Ermenipazar sınır kapısına gelen Kırım Tatarlarının ticaretini kontrol etmeye başladığını bildirdi. 

QHA

http://qha.com.ua/kirimoglu-ktmm-kapatilirsa-yeralti-faaliyetlerine-geceriz-132071tr.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi