Kocaeli Şubesi Şiir Yarışması Düzenliyor

Kocaeli Türk Ocağı, BAYŞAD ile birlikte düzenlediği şiir yarışmasının sonuçlarını ve dereceye girecek şiirleri saatçi Ali Efendi konağında düzenlenecek proğramla duyuracak.

Şiir yarışması hakkında bilgi veren Ocak Başkanı Yücel Alpay DEMİR, Hocalı Soykırımı'nı konu alan şiir yarışmamızda Dünyanın neresinde yaşanırsa yaşasın, soydaşlarımızın acılarına duyarsız kalmadığımızı, yüreğimizdeki hislerimizi en etkili yol ile ( şiir dili ile ) anlatmak ve unutulmamasını sağlamayı amaç edindik dedi.

Bizimle aynı hüzün ve acıyı hisseden tüm vatandaşlarımız katılabilir diyen Ocak Başkanı Yücel Alpay DEMİR biz nasip olur ise 25 şubatta Azerbaycana giderek sizlerin selamını, ve soydaşlarımızın acılarını paylaştığımızı bir millet iki devlet olduğumuzu söyleyeceğiz. ayrıca dereceye girecek şiirleri oradaki soydaşlarımıza'da ulaştıracak eğer mümkün ise düzenlenmesine önayak olacağımız proğramda okunmasını sağlayacağız dedi.

Katılmak isteyenler Kocaeli Türk Ocağının facebook, twitter, internet sitesi aracılığı ile şiirlerini ulaştırabilecekler.

Eposta: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

www.izmitturkocagi.org.tr

Bu yazi 16 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi