Kocaeli Türk Ocağı Basın Açıklaması

Hocalı katliamı ve soy kırımını gerçekleştirenleri lanetlemek ve mağdurlarının acılarını paylaşmak için azerbaycana giden Kocaeli Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay DEMİR kırımda yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Kahraman ecdadımızın mirası dindaş ve soydaşlarımızın özyurdu, anayurttan atayurda irtibatımızın en mühim noktalarından Karadeniz’in kuzeyi, özellikle Ukrayna ve bünyesinde mevcut Kırım-Tatar Özerk Cumhuriyetinde yaşananlar bilhassa sahip olduğu milli manevi hassasiyetler münasebetiyle ocağımız tarafından da derin bir kaygıyla takip edilmektedir.

Rus yanlısı Yanukoviç yönetiminin ADB ve AB yanlılarınca devrilmesinin ardından Ukrayna’da yaşananlar ve Rusya’nın bu bağlamda Karadeniz kontrolü ve tarihi emelleri noktasında özellikle Kafkasya’nın güneyine kadar uzanacak yeniden hâkim olma mücadeleleri özellikle bu coğrafyanın ebedi hâkimi Müslüman Türk Milleti üzerinde cereyan edecek oyunlar, katliam ve göç olgularına yönelik endişelerimizi ortaya koymaktadır. Bu süreçte sergilenecek milli duruşun yanı sıra bu konuyla ilgili kamuoyu hassasiyeti oluşturulması, Kırım Özerk Cumhuriyetinin kazanımlarının devamı ve yine özellikle bu hususlarda devletimizin garantörlüğünün sağlanması, yüce Türk milletimiz başta olmak üzere, devletimizin yetkili bütün organlarından beklentimizdir. Bizler de bu doğrultuda Türk Ocakları olarak üzerimize düşecek her türlü desteği maddi ve manevi birikimlerimizle sağlamaya hazırız.

Aziz Türk Milletine ve kamuoyuna önemle duyurulur.

Bu yazi 30 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi