Kocaeli Türk Ocağında Yücel Alpay Demir Dönemi

Kocaeli Türk Ocağında Yücel Alpay Demir Dönemi

5 Ocak pazar günü kocaeli Türk Ocağı 14. olağan kongresini kalabalık bir katılımla gerçekleştirdi. En eski üyelerin dahi katıldığı kongreye Kocaeli kentinin önemli isimleride iştirak etti.

Milliyetçi Ülkücü camiayı biraraya getiren kongre Tek Liste olarak seçime giren Yücel Alpay DEMİR ve ekibinin 102 yıllık şan ve şeref ile dolu bu ocağa hizmetine üyeler tarafından oy birliği ile karar vermesi ile tamamlandı.

Türk ocağı kocaeli şubesine başkanlık yapan tüm eski başkanlarında hars heyetinde olduğu listede öğretim görevlisinden öğretmene, iş adamından, fabrika işçisine toplumun tüm kesimini yansıttığını gösterdi.

Aday olmayarak 2 yıl yardımcılığını yapan Yücel Alpay DEMİR ve yönetimine destek veren Aygutşat SELÇUK 2 yıl boyunca bu ocağa başkan olarak hizmet vermekten şeref duydum. Millet olarak çok sancılı süreçler yaşadık ancak Türk Ocaklılar olarak susmadık dedi. haburu, açılım sürecini, Ana dilde eğitim ve yeni anayasa çalışmalarını ve buna benzer bir çok önemli konuyu endişe ile izledikten sonra sürecin Türk Milletine getireceği zararlar hususunda kamuoyunu ve halkımızı bilgilendirdik. basın açıklamaları yaptık, yerel siyasi yöneticileri uyardık sözümüzü sakınmadık dedi.

Aygutşat SELÇUK dönemindede ocak başkan yardımcılığı yapan Yücel Alpay DEMİR, Ülkü ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi Posoflular derneği ve Ardahanlılar derneklerinde faal hizmetleri bulunan Yücel Alpay DEMİR 20 yıllık hayal ettiğim bu kutsal ocağa hizmeti nasip eden yüce mevlama şükürler olsun dedi.

Ergenekondan çıktık, Ocağımızdanda çıkacağız dedi.

Bundan sonra kocaeli Türk Ocağınını kitap fuarında Türk Yurdu dergisini tanıtırken, ünüversiteli gençleri ile sinema, tiyatro günleri ve kültürel organizasyonlar düzenler iken, hemşehri derneklerinde milli manevi değerlere Türk Ocaklı bakışı anlatırken, Ünüversitede panel, yazarlara imza günleri ve söyleşiler düzenlerken göreceksiniz . Türkiyenin tamamını içinde barındıran kocaelide ocağımıza gelemeyen her kese her hemşehri derneğine biz gideceğiz . bundan böyle Mehmet ziya gökalp 'i Diyarbakırlılar derneklerinde anacağız 102. yılımızı şanlı tarihimize yaraşır bir şekilde kutlayacağız, geleceğin Milliyetçi Türkiyesine bir Tuğla, Turan ' a bir adım daha bir adım daha saya saya o hayal ile çalışacağız  , arttırabildiklerimizle değil maddi manevi her şeyimiz ile hizmet edeceğiz dedi.

Uzun tebrik kuyruğunun oluştuğu kongreye MHP ve BBP partilerinin il ve ilçe başkanları, belediye başkan adayları yanı sıra Ülkü Ocakları aşkanları ile Alperen Ocakları il başkanı ve üyeleride katıldı, okul müdürleri ve hemşehri dernekleri başkanlarınında katıldığı kongre kocaeli fuarında bulunan sivil toplum merkezinde 102 yıllık şanına yakışır katılım ve olgunluk ile tamamlandı.

Bu yazi 7 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi