Konya Şubesi Ocak- Şubat 2014 Faaliyetleri

Konya Şubesi Ocak- Şubat 2014 Faaliyetleri

Türk Ocakları Konya Şubesi Aralık Ayındaki dil serisini Ocak ayının ilk cumartesi günü olan 4 Ocak günü tamamladıktan sonra 11 Ocak günü “Osmanlıdan günümüze fikir akımları” serisinin ilk konferansçısı olarak Prof Dr Nurullah ÇETİN’i misafir etti Nurullah Çetin; Konya Türk OcağındaANADOLUCULUK’u anlattı.

18 Ocak Günü Prof.Dr. Abdullah GÜNDOĞDU aynı seriden olmak üzere “İSLAMCILIK ve TÜRKÇÜLÜK” hakkında konuştu.

25 Ocak günü Genel Merkezimizin bütün şubelerde ortak konu olması amacıyla tespit edip göndermiş olduğu “TÜRKİYEDE HUKUK” konusunda Prof Dr. Şahin AKINCI konuştu.

2 Şubat günü şubemizin olağan genel kurulu yapılacağı için 1 Şubat cumartesi günü konferans düzenlenmedi. 2 Şubat Pazar Günü yapılan genel kurulumuzda yönetim kurulu Başkanlığına Vedat ERDEN, Başkan yardımcılığına Yılmaz KOÇ, Muhasipliğe Cemil SUNGUR, sekreterliğe Yağmur KÜÇÜKBEZİRCİ, Üyeliklere ise Zekeriya BÜLBÜL, Salih ÜMİTKESMEZ ve Ayten KARAMAN seçildi.

Şubat Ayının ikinci cumartesi günü Ocağımızda Macaristan’dan iki misafirimiz vardı. Hacettepe Üniversitesinde doktora yapan Atilla Mateffy “TURAN HALKLARI KİMLERDİR”ve Tamas CSERNYEİ “MACARİSTAN’DA TURANCILIK” ve başlıklı iki konuşma yaptılar.

15 Şubat Günü Prof Dr Sadettin GÖMEÇ “YENİ TURAN” isimli bir konuşma yaptı. 15 Şubat Cumartesi günü Ocakta Prof. Dr. Metin ÖZARSLAN misafir edildi.  Türk şiirinde yeni bir soluk yeni bir akım olabilecekken çok genç yaşta 41 yaşında kaybettiğimiz Yetik Ozan diğer adıyla Aşık Firkati veya gerçek ismiyle TURGUT GÜNAY anlatıldı. Gençlik kolumuzun üyesi Yetik Ozanın bestelediği şiirlerinden örnekler sundu.

Mart Ayı için konu “BİR KÜLTÜR ÖGESİ OLARAK MÜZİK” olarak tespit edildi.

Bu yazi 13 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi