8 MART HATIRASINA

Kaçımız,Dünya'da ilk kadın Hakları savunucusunun,Büyük Türk milliyetçisi,Eğitimcisi "usul-ü cedit" mekteplerinin ve şiarının kurucusu İsmail Gaspıralı'nın kızı ve Yusuf Akçura'nın yeğeni" Şefika Gaspıralı" olduğunu biliyoruz? Ve onun, Bahçesaray'da 1886'da doğduğunu, Usul-ü Cedit mektebine devam ettiğini ve 17 yaşında "Hanımların Cemiyet Hayatında Yeri" makalesini yazdığını; Bırakınız bugün sıradan, yüzeysel, moda kadın hakları savunucularını; biz, bizler, kaçımız biliyoruz? Bir tık mesafesinde hiç yoksa bugünü BEREKETLENDİRMEYE Şefika Hanımın muhteşem hayatını, sahiden de isteyerek,merak ederek, okumaya ne dersiniz?

Eşi benzeri ve karşılıkları olmayan, cemiyetimizin inşaa edicileri, temel taşlarımız; analarımızı, bacılarımızı, hanımlarımızı hürmet ve Muhabbetle selamlıyor; hakka yürüyenleri rahmetle, ber-hayat olanları,hayırlı,bereketli,sağlıklı ömür temennileriyle yad ediyorum.

Diğer Köşe Yazıları

Perşembe Sohbetleri

Konu: Salgın Tehlikesi Nedeniyle Sohbetlerimiz Ertelenmiştir
Konuşmacı: Bilahare duyurulacaktır
Tarih: 16 Mart 2020
Saat: 20:00
Yer: Sivrioğlu Konağı / Odunpazarı

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi