Kuran Gecesinde Kadir Gecesi İftarı (2018)

Kuran Gecesinde Kadir Gecesi İftarı (2018)

Eskişehir Türk Ocağı’nın Ramazan ayının başından itibaren her gün herkese açık verdiği iftarları taçlandırmak üzere düzenlediği “Kuran Gecesi’nde Kadir İftarı” programı, hafızlar tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve getirilen tekbirler başladı.

Havanın yağmur yağışlı olmasına rağmen programa Vali Özdemir Çakacak, Milletvekili Prof.Dr.Emine Nur Günay,İl Müftüsü Bekir Gerek,İl müdürleri ve şehrimizde bulunan Telaferli Türkmen aileler,Afganistanlı Özbek aileler,şehit aileleri,üniversite öğrencileri ve Konağımızın mahallesinde bulunan fakir-fukara,garip-gureba olmak üzere binlerce vatandaşımız katıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen iftarda Millet devlet kucaklaşması sağlanmış oldu.

Odunpazarı Sivrioğlu Konağı'nda yapılan Kadir iftarının duası İl Müftüsü Bekir Gerek tarafından yapıldı. Daha sonra Ocak Başkanı Prof. Dr. Nedim Ünal selamlama konuşmalarını yaptı. Ünal konuşmasında "Bu kutlu geceyi bize yaşatan; binlerce Eskişehirli ile, Odunpazarlı ile; garip gurebamız, fakir fukaramız ve Telafer Türkmenleri ile buluşmamıza vesile olan Cenab-ı Hakk'a şükrolsun. Bu Kur'an gecesinde, Kadir iftarında katkısı olan hayırseverlerimize, sevgili yavrularıma, Eskişehirlilere, Odunpazarlılara;duasıyla bizi düşüncelere daldıran aziz müftümüze, il müdürlerimize ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Ocak başkanının konuşması sonrası Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak'da sözlerine Kadir gecesini kutlayarak başladı. Güzel bir Ramazan ve ibadet akşamında, Kadir gecesinde halkla birlikte olmaktan memnun olduğunu belirtti. Ramazan ayında birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerini yaşadığımızı söyleyen Sayın Çakacak, bu manevi atmosferin yıl boyu sürüp devam etmesini temenni ettiğini ve bugün bu sofrayı bize kurup, toplumun bütün kesimlerini aynı masada buluşturan Türk Ocağı mensuplarına teşekkür edip, yaptıkları hizmet ve hayırları Allah tarafından kabul edilmesini niyaz ederek sözlerine son verdi.

https://www.facebook.com/pg/esturkocagi/photos/?tab=album&album_id=2080397878898769


Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi