Kuşadası Türk Ocağı yemekli konferansı

Kuşadası Türk Ocağı yemekli konferansı

Kuşadası Türk Ocağı'nın kuruluşunun 4. yılında MHP Iğdır milletvekili Dr. Sinan Ogan'ın konuşmacı olarak katıldığı yemekli bir konferans düzenledi.

Kuşadası Türk Ocağı'nın kuruluşunun 4. yılında MHP Iğdır milletvekili Dr. Sinan Ogan'ın konuşmacı olarak katıldığı yemekli bir konferans düzenledi. Açılım paketleriyle Türkiye nereye gidiyor konulu yemekli konferans Kuşadası Marina Otel'de gerçekleşti.

Yoğun katılımın olduğu konferansa MHP Iğdır milletvekili Dr. Sinan Ogan, Uluslararası Mimarlık Akademisi Bölge Başkanı Prof. Dr. A. Vefik Alp, 23. Dönem MHP Milletvekili Recep Taner, Türk Ocağı Aydın şube başkanı Dr. Eyüp Doyuran, Aydın MHP merkez ilçe başkanı Mehmet Uysal, Aydın Ülkü Ocakları başkanı Ali Özer, MHP Aydın kadın kolları başkanı Havva Kulkul, MHP Kuşadası ilçe başkanı Cemal Sarı, Kuşadası Esnaf Odası başkanı Halit Şakar, çeşitli sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticilerinin yanı sıra Türk Ocağı üyeleri ile davetliler katıldı.

Türk Ocağı yönetim kurulu başkanı Hasan Furuncu, Türk Ocağı'nın tarihçesini kısa bir konuşma ile anlattıktan sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Türk Ocağı, Türk’ün has ocağı, varlık ve birlik ocağı, yüksek alevlerle tütsün, muhitine nurlar saçsın; yaşasın ve yaşatsın. Türk Ocağı, Türklük güneşinin ocağıdır" sözlerini hatırlatarak; "Türk Ocakları olarak, Türklüğe karşı yapılan çarpıtma ve saldırılara, Türklüğün red ve inkârı faaliyetlerine karşı  binlerce yıllık tarihe sahip aziz milletimizin birliği ve devlet-i ebed-müddetimizin bekası yolundaki mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi sizler vasıtasıyla bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz. Ne Mutlu Türküm Diyene!" dedi.

Açılış konuşmasının ardından ASAM Rusya-Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı da yapmış olan MHP Iğdır milletvekili Dr. Sinan Ogan'ın " Açılım paketleriyle Türkiye nereye gidiyor" konulu konferansına geçildi. Türkiye ve Ortadoğu üzerinde kurgulanan planları ve uygulamaları kapsamlı bir şekilde anlatan Ogan Türkiye adına yakın gelecekteki tehlikelere de dikkat çekti. Yaklaşık 3 saat süren konferansın ardından konukların sorularını da cevaplandıran Ogan, Türkiye üzerine oynanan oyunlara karşı sadece Türk milliyetçilerinin değil herkesin uyanık olması gerektiğinin altını çizdi.

Kuşadası Türk Ocağı'nın geleneksel olarak her yıl verdiği Türk Yurduna Hizmet Ödülü'ne bu yıl; Kuşadası Türk Ocağı'nın kuruluşunda görev almış, yönetiminde çalışmış ve halen üyesi olan Cemal Sarı layık görüldü. Ödülünü  Kuşadası Türk Ocağı başkanı Hasan Furuncu'nun elinden alan Cemal Sarı, "Türk yurduna hizmet ödülünü şahsıma verilmesi benim için çok büyük bir onur kaynağıdır. Öncelikle buna bana layık gören Türk ocakları Kuşadası şubesi yönetim kuruluna teşekkürlerimi sunuyorum. Türklüğün hedef alındığı günümüzde Türk Ocakları gibi bir kuruluşun Kuşadası'nda aktif olarak var olması Kuşadası için tarihi bir süreçtir" dedi.

Bu yazi 37 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi