LED'ler KALDIRILIYOR

LED'ler KALDIRILIYOR (BAŞKANIMIZ PROF.DR.NEDİM ÜNAL'IN BASIN AÇIKLAMASI)

Değerli basın mensupları, bundan takriben bundan 3,5 sene önce Odunpazarı Belediyesi’nin Atatürk Lisesi karşısına Alaaddin Parkı'nın içine koyduğu LED reklam panosunu Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla "trafiği etkilediği" gerekçesiyle haklı olarak kaldırtır. Odunpazarı Belediye başkanlığının kaldırma kararının iptali için gittiği İdare Mahkemesi de Büyükşehir’in kararını yerinde bulur, davayı reddeder ve Led ekran kalkar. Buraya kadar her şey iyi ama esas "Pandomim" bundan sonra başlar.

Daha önce birçok örnek'de olduğu gibi; Büyükşehir Belediye Başkanlığı daha önce itiraz ettiği, mahkemeye verdiği LED EKRANLARLA ilgili kararın herhalde unutulduğu düşüncesiyle! şehrin bir çok yerine dev LED ekranlar dikmeye başlar. Hemi de bunların iki tanesi trafiği etkilemenin ötesinde;tescilli yani koruma altındaki tarihi bina ve bacaların önünde ve duvarı tamamıyla kapatacak şekildedir.

Konu basına ve kamuoyuna taşınır koruma kuruluna şikayet edilir, tarafımızdan mahkemeye götürülür ve bütün bunları dikkate alan "Koruma Kurulu" bilirkişi raporuna itibar ederek,bu saçma ekranların kaldırılmasına karar verir.Bu şekilde başında, daha önce kaç kere akademi başkanlığı ve rektörlük yaptığını unuttuğumuz ama üç dönemdir belediye başkanlığı yapan bir profesörün bulunduğu "Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın" Eskişehirlileri adeta "hiç bir şeyden haberdar değiller,hiç bir şeyi takip etmezler,unuturlar,ne yaparsam kabul ederler" yerine koyan kararı iptal edilmiş ve keyfi uygulamalarının önü alınmıştır.

Bir kere daha bu vesileyle ortaya çıktı ki; bir şehirde yaşayanlar, orada yaşamayı hak etmeliler,pahası,bedeli ne olur diye hiç düşünmeden yanlışın KARŞISINA çıkmalı ve doğrunun yanında da dimdik durmalı ki birileri de" Dediğim dedik,keyfi olarak her istediğimi yaparım,istediğim gibi davranır ve konuşurum" diyemeliler. İnsan olmanın, şahsiyetli davranmanın, şehirde yaşamayı hak etmenin tabii gereği de bu değil mi? Kaldırılma kararı alanları kutluyorum.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi