Milletimizin Gönlünde Türk Ocaklarının Yeri Başkadır

Milletimizin Gönlünde Türk Ocaklarının Yeri Başkadır

Vali Güngör Azim Tuna, Eskişehir Türk Ocağı 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeniden göreve seçilen Başkan Prof. Dr. Nedim Ünal’a ve yönetim kurulu üyelerine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Nazik ziyaretinden dolayı Vali Tuna’ya teşekkürlerini ileten Başkan Ünal, Eskişehir Türk Ocağı 16. Olağan Genel Kurul Toplantısını 7 Şubat 2016 Pazar günü gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Tek listeyle girilen kongrede kendisinin yeniden başkanlığa seçildiğini söyleyen Başkan Ünal, yeni yönetimde genç arkadaşlara da görev verdiklerini belirttiği konuşmasında, “1912 yılında kurulan Türk Ocakları en köklü ve en eski sivil toplum kuruluşudur. Bugün Türkiye genelinde 80’i aşkın şubemizde milli ve manevi duygularla çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Eskişehir Türk Ocağı Şubesi’nin 1988 yılında faaliyete geçtiğini anlatan Başkan Ünal, “28 yıldır her Perşembe günü burada sohbet programları gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizi milli değerlerine sahip çıkma adına bilgilendiriyoruz. Milletin vicdanı, milletin gözü olmaya çalışıyor, topluma öncülük yapıyoruz. Türk Ocakları kurulduğu günden bu yana siyasetin dışında kalarak; milli kültür, milli birlik, devletimizin bekası istikametinde; gençlerimizin bilgi ve birikimlerini artırmak adına faaliyetler yürütmektedir” diye konuştu.

Yeni yönetim kurulu üyelerini Vali Tuna’ya tek tek tanıştıran Başkan Ünal, 140’a yakın üyelerinin olduğunu, yönetimdeki arkadaşlarınla birlikte büyük çabalar göstererek çeşitli faaliyetler yaptıklarını bildirdi.

“Milletimizin gönlünde Türk Ocaklarının yeri başkadır” diyen Vali Tuna, Başkan Ünal’a ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olmasını diledi. Sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çeken Vali Tuna, “Görüyorum ki Eskişehir Türk Ocağı bir akademi gibi çalışıyor. Her hafta yaptığınız konferanslar sürdürülebilir işler yapmak adına çok önemli. Eskişehir imkanları olan güzel bir şehir. Kültür seviyesi yüksek, vasıflı insanların bulunduğu bir şehir. Gençlerin geçmişimizden gelen kültürümüzü ve milli duygularımızı öğrenmesine yönelik yapılan faaliyetleri bizde önemsiyoruz. Doğru bilgi ve beceriyi gençlerimize ulaştırmak hepimizin görevidir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizlerin bilgi ve birikimlerinizden yararlanmak isteriz. 1988’den beri Eskişehir’de faaliyetlerini sürdüren şubenizi tebrik ediyor, Nedim Ünal başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Tuna, ziyaret anısına Başkan Ünal’a Türk Dünyası Kitaplığı’nda yer alan kitaplardan oluşan bir seti şubenin kütüphanesine hediye etti. Setin içinde yer alan bazı kitapların üzerinde 1 yıldır çalışıldığını anlatan Vali Tuna, tüm dünyaya mal olmuş değerli eserlerin 12 dilde çevirisi yapıldığını ifade etti.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi