Milliyetçilik Doğası Gereği Demokrattır

SPOT HABER - Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, "Türkiye'nin gerçek manada demokratikleşmesi, kendi kültür ve kimliğine sahip çıkarak bir dünya gücü haline gelmesi en başta milliyetçi düşünceyi benimseyenleri sevindirir" dedi.

Öz, Samsun Türk Ocakları'nda düzenlenen bölge toplantısında yaptığı konuşmada, Türk Ocakları'nın, Türk irfanına, kültürüne, İslam milletlerinin en önemlilerinden biri olan Türk milletinin yükselme davasına hizmeti esas aldığını, bunu yaparken parti siyaseti dışında kalmayı, bilime, tefekküre ve geleceğin teminatı gençlere öncelik vermeyi düstur edindiğini söyledi.

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öz, etnik bölücülerin verilecek tavizlerle tatmin edilemeyeceğinin yakın geçmişte yaşanan tecrübelerle apaçık görüldüğünü savundu.

Talep çıtasının sürekli yükseleceğini iddia eden Öz, "Zira nihai hedef dört parçalı Kürdistan'dır. Bugün PKK sadece Türkiye'de değil Suriye ve Kuzey Irak'ta da etkili olmanın yollarını aramaktadır. Peki o zaman ne yapmalı? Yapılacak şey bellidir. Akıllı siyasetle terör tehdidi tamamen bertaraf edildikten sonra etnik ve mezhebi köken ayırımı yapılmaksızın bütün vatandaşlarımızı kucaklayan bir dil ve yaklaşımla demokrasi kökleştirilmelidir" diye konuştu.

- "Marmaray ve Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projelerini gururla karşılıyoruz"

Türkiye'nin imar, inşa, ekonomik kalkınma, demokratikleşme ve büyümesinin, Türkiye'nin milli sevdalılarını sevindireceğini ifade eden Öz, şunları kaydetti:

"Bu bağlamda Marmaray projesi, Türkiye ve Türk dünyası açısından çok önemli olan Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesi gibi projeleri gururla karşılıyoruz. Türkiye'de gereksiz kutuplaşmalara, binlerce gencin hayatının kararmasına ve büyük mağduriyetlere yol açan başörtüsü meselesinin halli de milletimiz tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. Türkiye'nin gerçek manada demokratikleşmesi, kendi kültür ve kimliğine sahip çıkarak bir dünya gücü haline gelmesi en başta milliyetçi düşünceyi benimseyenleri sevindirir. Zira milliyetçilik doğası gereği demokrattır, milli iradeye inanır."

Kaynak: http:spothaber.com/guncel/turk-ocaklari-genel-baskani-oz-76167.html

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi