Mirac Şehri, İlk Kıble Ayağa Kalk!

Mirac Şehri, İlk Kıble Ayağa Kalk!

Peygamber efendimizin Miraca çıktığı, İslâm'ın ilk kıblesi, Nebiler Nebisinin bütün peygamberlere namaz kıldırdığı şehir, üç din‘in kutsal şehri, mübarek Kudüs’ün üzerinde; emperyalizm ve Siyonizm, tertiplediği oyunun son perdesini oynuyor!!!

İngiliz emperyalizm‘inin baş aktörü Balfour ile Siyonist Rothschild'in 2 Kasım 1917'de başlattıkları "Halksız vatana, vatansız halkı yerleştirme " oyunu son perdesini 100 yıl sonra oynuyor! İngiliz Allanby ve Lawrence'in ayak oyunları ile devam eden gelişmelere son noktayı Siyonist Weizmann ve Kral Faysal 3 Ocak 1919 da koyuyor. Esasen bugünkü oyunun yolu o gün açılmıştır! İngiliz Emperyalizm ‘inin manda yönetimi 1922 den 1948'e kadar Filistin topraklarına Yahudileri yerleştirmiş ve günü geldiğinde de "İsrail Devletini" kurdurmuştur. 1967 rezil, utanç verici Arap- İsrail Savaşında Kudüs'ün yarısı da işgal edilmiş ve bugün o işgal resmiyet kazanmıştır! Amerikan emperyalizm ‘inin, Siyonizm ile birlikte son noktayı koyduğu bu oyun esasen bir milyar altı yüz milyonluk İslâm dünyasıyla, dalga geçercesine, alay ede ede, bağıra bağıra, gözüne soka soka geldi!

Ey İslam Dünyası! Bu oyunları görmemekte ısrar mı edeceksin? Hâlâ şahsının ve nefsinin; hırslarının oyunlarına alet olmaya devam mı edeceksin? Hâlâ küçük oyunların, hesapların aleti olmaya devam mı edeceksin! İlk kıble, Miraç şehri işgal edilirken sus pus mu olacaksın? Bu zillete daha ne kadar dayanacaksın? Yetmedi mi? Kırım yeniden işgal edilirken, Doğu Türkistan'da her gün katliamlar, işkenceler devam ederken, Suriye'de, Irak'da, Afganistan'da kan gölleri meydana gelirken, ümmetin harim-i ismetine girilirken, tecavüzler birbirini takip ederken sesini çıkartmayan İslâm Dünyası, Müslümanlar ne zaman sesini çıkaracak? Ne zaman ben varım diyecek? Ne zaman kıyama kalkacak?

Ağlama! Gün ağlama günü değil zira senin gözyaşların şimdiye kadar yaptığın kirleri, şahsi hırslarını, hesaplarını temizlemeye yetmez! Gün ayağa kalkma, kendine gelme, Emperyalizm ’in oyunlarını ters yüz etme, Kendinle hesaplaşma, Kutlu peygamberin 1400 sene önceki getirdiklerini yeniden anlama, düşünme, amel etme, oyunları bozma günüdür. Gün ilk kıbleye sahip çıkma günüdür!
 
https://www.facebook.com/esturkocagi/videos/1990820251189866/

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi