Muğla Şubesi Ocakbaşı Sohbetleri

Muğla Şubesi Ocakbaşı Sohbetleri

09.03.2014 tarihinde ocak bınamızda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kenan Koç'un katılımıyla "Ukrayna'daki Gelişmeler Işığında Kırım'ın Durumu" konulu ocakbaşı sohbetimiz gerçekleştirildi. Programımız Yrd. Doç. Dr. Kenan Koç hocamızın genel bir değerlendirmesiyle başladı. daha sonra  "Kırım"ı anlatan kısa bir belgesel ve Elzara Batalova'nın seslendirdiği "Ey Güzel Kırım" videoları seyredildi. Akabinde hocamız "Batı'nın, Rusya'nın, Ukrayna'nın, Kırım özerk cumhuriyetinin ve Türkiye'nin meseleye nasıl baktığını ve olayların nasıl başlayıp geliştiğini kronolojik bir sıralamayla anlattı. programımıza katılan Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Juliboy Eltazarov hocamız da konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

01.03.2014 tarihinde ocak binamızda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği öğretim üyelerinden Doç. Dr. Özgür Yıldız hocamızın katılımıyla "Misyonerlik Ve Ermeni Meselesi" konusunda ocakbaşı sohbeti düzenlendi. sohbetimize eğitim fakültesi hocalarimizdan Doç. Dr. Bilal Duman ile Öğr. Gör. Tevfik Coşkun Şenyol hocalarımız da katıldı.

Bu yazi 26 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi