Nazili Şubesinin Konferans Haberi

Nazili Şubesinin Konferans Haberi

01 Kasım 2013 Cuma günü saat 19.30’da Belediye Tiyatro Salonu’nda Nazilli Türk Ocağı tarafından “Sunnilik Geleneği ve Öncüleri” (Günümüzde bir değerlendirme) konulu konferans düzenlendi. Konuşmacı olarak Ege Üniversitesi öğretim üyesi İlahiyatçı Prof.Dr. Nadim MACİT idi. Konferansa Belediye Başkan vekili Ziya Aksüt, M.H.P. İlçe Başkanı Kürşat Engin Özcan, Ülkü Ocağı Başkanı Şükrü Irgat, Erzurumlular Derneği Başkanı Hüseyin Akkuş, Belediye Meclis üyeleri Hakan Kumcuoğlu, Dursun Öztunç, Hüsnü Savranoğlu ve davetliler katıldı. Sunuculuğunu yönetim kurulu üyesi Ali Yavaş’ın yaptığı konferansın açılış konuşmasını Türk Ocağı Başkanı Ahmet Çekim yaptı.

Konuşmasının başında sayın Nadim Macit özetle “ İslam Coğrafyasında kan akıyor. Bir suni katliamı var. Suriye ve Irak’ta bu durum devam ediyor. Ciddi manada kan akıyor. Bunun üstünü örtemezler, perdeleyemezler… Mezhepler din midir ? O soruyu sormak gerekir. Hıristiyanlık’ta mezhepler bir din gibidir. Katoliklik, Protestanlık, ortodoksluk gibi. Ama İslamiyette mezhep içtihadi yorumdur, gidilecek yoldur. “ Devamla Sayın MACİT, Ebu Mansur El- Maturidi, Ebu Musa El-Eşari, Selefilik, Mevdudi, Vani Efendi, Elmalılı Hamdi Yazır gibi birçok İslam büyüklerinin eserleri, görüşleri hakkında geniş açıklamalarda bulundu. Konferansın sonunda dinleyicilerin sorularını cevaplandırdı. Günün anısına Belediye Başkan Vekili Sayın Ziya Aksüt tarafından kendisine çiçek takdim edildi.


 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi