Ocağımızda Coşkulu Bayram Kutlaması

Ocağımızda Coşkulu Bayram Kutlaması

                         TÜRK OCAĞINDA COŞKULU BAYRAMLAŞMA

Eskişehir Türk ocağı geleneksel kurban bayramı kutlama töreni bugün saat 14 de yapıldı. Kutlamaya kalabalık bir topluluğun yanı sıra ırak Telafer’den gelen Türkmenler ve Afganistan’dan gelen Özbek Türkleri iştirak etti. Başkan Prof. Dr. Nedim Ünal’ın yaptığı kutlama konuşmasında ‘’Cenab-ı Allah bu kutlu bayram gününde birliğimizi beraberliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Birliğe beraberliğe her zamandan daha çok ihtiyacımızın olduğu günlerde yaşıyoruz. Bin yıldan bu tarafa bu coğrafyadayız. Bu coğrafyada var olmak, vatan yapmak kolay değil; pahasını, bedelini ödeyerek geliyoruz. Anadolu coğrafyası mübarektir her santimi şehit kanları ile sulanmıştır. Santiminde gözü olanın gözü kör olsun. Özellikle Türk devletini yönetenler milletlerin arasında ebedi dostluklarının olmadığını, menfaat alış verişinin olduğunu çok iyi bilecekler. İçinde bulunduğumuz günler, 20 günden bu tarafa yaşadığımız süreç bunu en iyi şekilde ortaya koyuyor. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Semalardan al bayrağımızı eksik etmesin. Bugün devletin nasıl bir güç olduğunu, birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu Irak’a, Suriye’ye, Afganistan’a, Mısır’a Libya’ya bakarak daha iyi görüyoruz. 
Bu bayram vesilesiyle sınırlarımızın dışında gönül coğrafyamızda yaşayan Irak Türklerine, Suriye Türklerine, Doğu Türkistan, Afganistan, Karabağ, Kırım Türklerinin başlarındaki belaların def olması için Cenab-ı hakka niyaz ediyorum. Temenni ederiz ki önümüzdeki bayramlarda bu coğrafyalarda yaşayan 200 milyon Türk’te bizlerle beraber ağız tadıyla, huzurla bayramlarını idrak ederler. Bu bayramda dostlarımızın bağışları ile ırak Telafer’de, Suriye/İdlip’te, Kırım’da, Makedonya’da kurbanlar kesiyoruz. Bir nebzecikte olsa mazlum ve mağdur soydaşlarımıza yalnız olmadıklarını; 300 milyonluk Türk dünyasının parçası olduklarını anlatmaya ve onlarla kucaklaşmaya çalışıyoruz. Bu coğrafyanın ilelebet vatan olması için toprağın kara bağına yürüyen şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Gazilerimize hayırlı, bereketli ömürler temenni ediyorum. Bu mübarek kurban bayramını ağız tadıyla, huzurla idrak etme imkânını bizlere bahşeden Cenab-ı hakka niyaz ediyor, hepinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.’’ Dedi. Konuşmayı takiben misafirlere ikramlarda bulunuldu. Bu arada Eskişehirlilerin keserek getirmiş olduğu kurban paylarında gelen Özbek Suriye ve Telafer Türkmenlerine dağıtıldı.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi