Osmaniye Türk Ocağında Sıtkı Keskin hoca Anıldı

Osmaniye Türk Ocağında Sıtkı Keskin hoca Anıldı

Türk ocakları Osmaniye şubesinin üyesi ve kurultay delegesi  Türk milliyetçiliğinin Osmaniye deki önemli şahsiyetlerinden Sıtkı KESKİN vefatının (4 Şubat 2013) 1.Yılında Ocakbaşı sohbetinde Kuran-ı kerim ve dualarla anıldı.

Merhum  Sıtkı Keskin için yatsı namazı öncesi Envarü-l  Hamit camiinde Yasini şerif okundu ve hatim duası yapıldı. Ardından ailesi ve yakınlarıyla ocaklılarında katıldığı her Salı yapılan ocak başı sohbetinde hocanın öz geçmişi ve Türk ocaklarındaki faaliyetleri Osmaniye Türk Ocağı şube başkanı Mehmet ÇETİNKAYA tarafından anlatıldı.

Daha sonra Av Selahattin ARPACI Sıtkı KESKİN merhumu anlatan ve İkbal gazetesinde yayımlanan yazısını okudu dostlarının ve sevenlerinin gözüyle Sıtkı ağabeyi anlattı.

Eşi Süheyla hanım hocanın bilinmeyen yönlerini ve hastalığı süresince yaşadıklarını ve onun sabrından bahsetti. Kızı İdil Kılış baba olarak Sıtkı hoca için duygularını ifade etti. Kardeşi Şevket KESKİN hocanın Türk Milliyetçiliğine bağlılığını ve hizmetlerini anlattıktan sonra bazı dosları onunla ilgili güzel anılarını anlattılar.

BBP il başkanı İsmail GÜMÜŞ hocanın K Kerim okuması ve dua ile sohbet  sona erdi.

Bu yazi 36 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi