SAFRANBOLU TÜRK DÜŞÜNCE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLGİRGESİ YAYINLANDI

SAFRANBOLU TÜRK DÜŞÜNCE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLGİRGESİ YAYINLANDI Üç gündür Safranbolu da devam eden Türk Düşünce Çalıştayı sonuç bildirgesinin yayınlanması ve katılımcılara katılım belgelerinin verilmesi ile sonuçlandı.Sonuç bildirgesine gece Kırım Türklerinin Lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu'nun Ruslar tarafından vatanına dönmesine müsaade edilmemesi haberinin öğrenilmesi üzerine bu konuda ki hassasiyet de ilave edildi. 

2014 SAFRANBOLU TÜRK DÜŞÜNCE ÇALIŞTAYI SONUÇ BİLDİRGESİ

Türk Ocakları Karabük şubesi ve Türkiye Günlüğü Dergisi işbirliği ile gerçekleşen Safranbolu Türk Düşünce çalıştayı 2-4 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleşmiştir. 
Dış politika, siyaset, idare, kimlik ve devlet ana başlıkları üzerinden milli bir dünya görüşünün geleneksel ve modern imkânları tartışılmıştır. 
Ülkemizin iç ve dış politik hayatında yaşanan gelişmeler, tarihi tecrübe, yerel dinamikler, küresel tehdit ve imkânlar çerçevesinde değerlendirilerek, gelecek perspektifleri üzerinde görüş alış verişinde bulunulmuştur. 
Türk demokrasisinin siyaset ve bürokrasi ekseninde yaşadığı gerilimlerin mahiyet ve tarihi sebepleri üzerinde durulmuş, bu gerilimlerin aynı zamanda daha iyi bir demokrasi için imkanlar da barındırdığı sonucuna varılmıştır.
Milli birlik, toplumu oluşturan bütün kesimlerin ortak bir gelecek tasavvurunda uzlaşmasına bağlıdır. Bunun için, öncelikle Türkiye'de devlet-millet ilişkisinin demokratik bir hukuk zemininde geliştirilmesi, bu çerçevede temel hak ve hürriyetlerin güçlendirilmesi ve vatandaşlar arasında her türlü ayırımcılığın ortadan kaldırılması gerekmektedir. 
Çalıştay sırasında gerçekleşen ve heyetimizi derinden etkileyen mühim bir hadise hakkındaki düşüncelerimize de tarihe not düşmek bakımından bildirimizde yer vermek istiyoruz. Mustafa Abdulcemil KIRIMOĞLU'nun dedelerinden kalma bin yıllık vatanına girişine izin verilmeyişini ve bu esnada cereyan eden hadiseleri şiddetle telin ediyoruz.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi