Salihli Şube başkanı Muğla Bölge toplantısında konuştu

Salihli Şube başkanı Muğla Bölge toplantısında konuştu

 

TÜRK OCAKLARI SALİHLİ ŞUBE BAŞKANI ERSİN AYBAR MUĞLA BÖLGE TOPLANTISINDA KONUŞTU:

“TÜRK MİLLETİ VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ TEHLİKEDEDİR”

Türk Ocakları Bölge toplantısı Türk Ocakları Muğla Şubesi ev sahipliğinde Özel İdare salonunda gerçekleşti. Toplantıya Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, Türk Ocakları Muğla Şube Başkanı Hulusi Taşkoparan, Türk Ocaklarının Ege Bölgesinde bulunan Muğla, Aydın, Kütahya, İzmir, Kuşadası, Nazilli, Denizli, Alanya, Isparta ve Salihli  şubelerinin başkan ve yöneticileri ile çok sayıda Türk Ocakları üyesi ve vatandaş katıldı.

Salihli Şube Başkanı Ersin Aybar, Başkan Yardımcısı Musa Akyol, Muhasip Mehmet Kaya ve Gündüz Aydın’ın Salihli şubesini temsilen katıldığı Bölge Toplantısında konuşan Ersin Aybar, yıl içinde yaptıkları faaliyetleri anlattıktan sonra şunları söyledi:

“Türk Irkı yok diyenler tarihimizi bilmiyorlar ya da bilmek istemiyorlardır. Diyar-ı İklim-i Rum’u Anadolu yapan Türklerdir. Türk Irkı yoktur diyenler Divan-ı Lügatül Türk’e baksınlar… Türk adı bir üst kimlik olarak kalacaktır. Barış süreci diye Türk adını silmeye, ayaklar altına almaya yeltenenler gerekli cevabı her zaman Türk Ocaklarından alacaktır. Analar ağlamasın diye vatanın bölünmesine razı mı göstereceğiz? Türk ismini tartışmak utanç verici bir davranıştır. Türk Ocakları olarak bu şer ittifakına karşı daha aktif olmak mecburiyetindeyiz. Biz de biraz özveri göstereceğiz ve daha çok çalışacağız. Bunun başka yolu yok. Halkımıza bire bir konunun ciddiyetini anlatacağız. Köy köy, belde belde halkımızı anlatacağız ve tehlikeyi işaret edeceğiz. Türk ve Türkiye tehlikededir.

Bölge toplantısında Ülke genelinde Türk ırkçılığı yapıldığı iddiaları hakkında konuşan Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, bu topraklarda Türklüğün siyasi hakimiyeti tartışılmaz bir şekilde var olduğunu ifade etti. Teröristle yapılan müzakerenin çözüm olmadığını daha öncede belirttiklerini söyleyen Öz konuşmasına şöyle devam etti: “Teröristle müzakere çözüm değil çözülme getirir demiştik” dedi. Türkiye’nin yanlış siyaset yaptığını işaret eden Genel Başkan Öz, “Çözüm süreci denilen bir süreçten geçiyoruz. Ayrıca bu demokrasi paketi olarak geçiyor. Bu paketle bazı hususlar meclise girdi. Biz Türk Ocakları olarak ısrarla şunu vurguladık. Dedik ki terör örgütü etkisiz hale getirilmeden atılan her adım taviz olarak algılanacaktır ve asla bununla yetinilmeyecektir. Sürekli çıta yükseltilecektir. Yenisi istenilecektir. Onun için bu doğru bir yol değildir. Teröristle müzakere çözüm değil çözülme getirir demiştik. Geldiğimiz noktada lafta terör örgütü Türkiye’den çekilecekti. Çekilip çekilmediği yaz sonunda anlaşılmış Sayın Başbakan konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Türkiye’nin yanlış yaptığı siyaset yürüttüğü açıkça ortadadır.”dedi.

Muğla Bölge Toplantıyla ilgili değer haberler

Salihli Şube başkanı Muğla Bölge toplantısında konuştu

Türk Ocakları Muğla’da Durum Değerlendirmesi Yaptı

Türk Ocakları Ege Bölge Toplantısı Muğla’da Yapıldı

Bu yazi 78 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi