Samsun Şubesi Nevzat KÖSOĞLU ve ahirete intikal etmiş üyeleri için mevlidi şerif okuttu.

Samsun Şubesi Nevzat KÖSOĞLU ve ahirete intikal etmiş üyeleri için mevlidi şerif okuttu.

Türk Ocakları Samsun Şubesi, bugün vefat eden Türk Ocakları Hars Heyeti Üyesi ve Türk Ocakları Eğitim ve Araştırma Vakfı Başkanı, Türk Milliyetçiliğinin ve Ocağımızın mümtaz şahsiyetlerinden Nevzat Kösoğlu olmak üzere, Türk Ocaklarının kurulduğu günden bu yana Türk Milliyetçiliğine ve Türk Ocaklarına hizmet etmiş şahsiyetler ile birlikte ocağımızın üyesi olup hakkın rahmetine kavuşmuş olan üyeler mevlidi şerif okuttu.

Okunan Mevlidi Şerif ve Kur’an-ı Kerim’in ardından bir konuşma yapan Türk Ocakları Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. K.Tuncer ÇAĞLAYAN “Başta bugün vefat eden değerli Ağabeyimiz muhterem Nevzat KÖSOĞLU'nun aziz ruhuna, ve Fethi TEVETOĞLU ile Şubemize üye olup ahirete göç etmiş üyelerimiz için tertip ettiğimiz Kur'an tilaveti programımıza teşrifiniz için teşekkür ederim. Aziz dostlar, Hz. Peygamberin methettiği bir milletin çocukları olan biz Türklerin 101 yıllık Ocağı olan teşkilatımıza emek vermiş ağabeylerimizi hürmet ve şükranla anıyoruz. Geleceği tasavvur edecek genç Ocaklılara onları tanıtmak vefanın ötesinde asli vazifemizdir diye düşünüyoruz. Her biri Milletimizin fikir ve gönül dünyasına pek çek kazanç sağlamıştır. Allah hepsinden razı olsun, kabirleri cennet-mekan olsun.” Dedi.

Başta değerli büyüğümüz Nevzat KÖSOĞLU olmak üzere, 1913den bu yana Türk Ocakları Samsun Şubesi üyesi olup hakkın rahmetine kavuşmuş olan Fethi Tevetoğlu, Cengiz Çankaya, Ata Kıral, Seyfettin Şen, Mustafa Bağışlayıcı, Ali Pak, Hürrem Tüysüz, Levent Ural, Erol Albayrak, Muhammet Topçu, Hüseyin Güzel, Beyazıt Akdağ, Ali Görgülü, Av.Eryaşar Özgen, Harun Atay, Selahattin Şahinkaya, Şakir Soylu, Osman Sancak, Halit Şahin, Aziz Aslan, Ahmet Çoban, Hasan Köse’ye Allah’tan rahmet diliyor, rahmet ve şükranla anıyoruz.
Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun… 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Salgın Tehlikesi Nedeniyle Sohbetlerimiz Ertelenmiştir
Konuşmacı: Bilahare duyurulacaktır
Tarih: 16 Mart 2020
Saat: 20:00
Yer: Sivrioğlu Konağı / Odunpazarı

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi