Şanlıurfa da Güney Milli Duruş Platformu oluşturuldu

Şanlıurfa da Güney Milli Duruş Platformu oluşturuldu

 

 

GÜNEYDOĞU MİLLİ DURUŞ PLATFORMU

Son yüz yılda, küresel dünyada yaşanan teknolojik, ekonomik ve siyasal gelişme ve akımlar ilearap coğrafyasında yaşananen belirgin hali olan Arap baharı adı altında emperyal yani sömürgeci anlayışın küresel formatta dönüşen biçimiyle şekillenen ulusal sınırlar; Suriye meselesiyle kendini açık bir şekilde ifşa ederek güneydoğu bölgemizi tehdit eder bir hal almıştır.
Ülkemizin yanı başında yaşanan bu gelişmeler, gerek siyasi partilerin propagandalarında ki söylemleriyle örtüşmeşi de bu küresel yerelleşmenin yani sömürünün daha alt birimine indirgenmiş haliyle verilen görevler, maşalarca en üst mertebeden özerklik ve insan hakları gibi ithal emperyal politikalarca bölücü unsurlar tarafından seslendirilmektedir.  Hükümetin dış politikadaki öngörüsüz davranışı ile sonucun kestirilemeyişi en önemlisi Küresel Emperyalizme aitbölücü unsurlar kullanılarak; kurban edilmek istenen, ülkemizin güneydoğusundaki gelişmeler;  Üniter  devlet yapımızı ve Ulusal güvenliğimizi tehdit eder bir hal almış ve aşama kaydetmiştir. Balkanlarda olduğu gibi Suriye – Irak ve Güneydoğuda yaşayan Türklere, büyük bir baskı altında, sindirilme ve asimilasyon yöntemi uygulanmaktadır. Irak ve Suriyede ki bu olumsuz siyasi gelişmeler; Milli Hassasiyetlerimizi göz ardı ederek, bölge üzerinde acımasız oyunlara sahne olacak bir senaryoyu hazırlamaktadır.
Bu nedenlerle;
Kamu yararına çalışır bir dernek olmamız gerekliliği ve sorumluluğu  ile;
Şanlıurfa Türk Ocağı Derneği’nce Organize edilen ve,

Türk Kamu Sen, Türk Diyanet Sen, Türk Büro Sen, Türk Sağlık Sen, Türk Tarım Orman Sen, Türk Haber Sen, Türk Ulaşım Sen, Türk İmar Sen, Türk Yer Hizmet Sen, Türk Enerji Sen, Türk Avrasya Birliği, Şehit Aileleri Derneği, Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Türk Ziraat Mühendisleri Derneği, Karacadağ Türkmen Derneği, Türk Ocakları Derneği Şube Başkanlığı’nın

Katılımlarıyla, Milli Hassasiyetler Konusunda,“GÜNEYDOĞU MİLLİ DURUŞ PLATFORMU”adı altında bir platform oluşturulmuştur.

ŞANLIURFA TÜRK OCAĞI DERNEĞİ

Bu yazi 59 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi