Şanlıurfa Şubesi 2012-2013 Yılı Faaliyet Raporu

01 Ocak 2012
Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut ÖZTÜRK Mehmet Akif ERSOY anısına “Bizim Akif” adlı semineri dernek binasında sundu.

02 Ocak 2012
100. yıl hazırlık çalışmaları kapsamında her hafta pazartesi günü yapılacak kahvaltılı toplantının ilki dernek binasında yapıldı.

04 Şubat 2012
Türk Ocakları Şanlıurfa Şubesi 4. Olağan genel kurul toplantısını 4 şubat 2012 tarihinde dernek binasında yaptı. Yapılan açık oylama neticesinde, genel kurul sonucuna göre aşağıdaki isimler kurullarda görev aldı. Yönetim kurulu: Cemil Demir, Tekin İdem, Hüseyin Ötegeçeli, Yunus Kekil, Oral Oltulu, M. Gül Altaş, Şahabettin Gültekin. Denetim Kurulu: Nurettin Mutlu, Selami Balcı, Hikmet Karakuş

18 Mart 2012
Çanakkale Zaferinin 97. Yıldönümü münasebetiyle, Şanlıurfa Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda Harran Üniversitesi Öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Tekin İDEM "Çanakkale Deniz Savaşları ve Bilinmeyen Gerçekler". konulu seminer öğrencilerin okuduğu şiir dinletileri ve Çanakkale türküleri eşliğinde yapmıştır.

19 Mart 2012
Şanlıurfa şubesi gençlik kolları, şehitlerimizi unutmamış ve Çanakkale Zaferinin 97. Yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle 19 Mart 2012`da basın mensuplarının katılımıyla şehitliği ziyaret ederek, şehitlerimize dua ederek anmışlardır.

10 Nisan 2012
Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü münasebetiyle Emniyet Müdürlüğünün düzenlediği resepsiyona Şube başkanımız Cemil Demir,  düzenlenen etkinliğe de dernek yönetim kurulu olarak iştirak edildi. Kendisi makamında ziyaret edildi.

12 Nisan 2012 
Türk Ocakları Genel merkezi tarafından 12-13 nisan 2012 tarihleri arasında Ankara Ticaret Odası Meclis Salonunda düzenlenen “Dünden Bugüne Türk Milliyetçiliği Ve Türk Ocakları” sempozyumuna Şanlıurfa şube başk. Cemil Demir, başk. Yrd. Tekin İdem ve üye Oral Oltulu katıldı.

14 Nisan 2012
Türk Ocakları 100. yılına tekabül eden  ‘42. Olağan Kurultayı’na, Şanlıurfa şubesinden başk. Cemil Demir, başk. Yrd. Tekin İdem ve üye Oral Oltulu katıldı.

22 Nisan 2012
Çanakkale Kara Savaşlarının 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Genelkurmay Başkanlığı ve ulusal öğrenci konseyi iş birliğiyle ''Ata'nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü'' ne Şanlıurfa Türk Ocakları Başkanı Cemil DEMİR 22-26 Nisan tarihleri arasında 45 Üniversite öğrencisi ile katıldı. Çanakkale Şehitler Abidesi ve Çanakkale savaşlarının yaşandığı cepheler gezildi.

26 Mayıs 2012
Şanlıurfa Türk Ocakları Yönetim kurulu, üyeler ve gençler ile birlikte piknik düzenlendi.

29 Ekim -  2012
Cumhuriyetimiz ilanının yıl dönümü ile ilgili dernek binasında öğrencilere yönelik şube başkanı tarafından bir sunum yapılmıştır.

24 Kasım -  2012
Öğretmenler günü münasebetiyle şube Başkanı Cemil DEMİR İl Milli Eğitim müdürüne bir ziyaret gerçekleştirerek nezdinde tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

5 Ocak - 2013 
Arif Nihat Asya’nın eserlerinin Türk toplumunda nasıl algılandığına dair söyleşi, yönetim kurulu üyesi Yunus KEKİL ile gençler arasında gerçekleştirilmiştir.

15 Ocak - 2013
Sarıkamışta 90 bin Askerimizin Donarak Şehit olması ilgili anma programı, ve Osmanlı Devletinin Kuruluşu ile Misakı Millinin Kabulünün Türk Dünyası Açısından Genel Bir Değerlendirme konulu seminer dernek binasında yapıldı.

19 Ocak - 2013
Türk Ocakları kurucularından M.Emin YURDAKUL ve Osman TURAN’ı anma programı dernek binasında yapıldı.

25 Şubat -2013
Karabağ Hocalı Katliamının yıldönüümü münasebetiyle Öğr.Gör.Tekin İDEM dernek binasında yönetinm ve öğrencilere bir seminer verdi.

17 Mart - 2013
İstiklal Marşının Kabulü’nün yıldönümü münasebeti nedeniyle Mehmet Akif ERSOY’un anısına atfen Halk Eğitim merkezi konferans salonunda halka yönelik bir semineri Tarih Bölüümü Öğr.Gör. Türker UYGUR sundu.

18 Mart - 2013
Çanakkale Zaferinin Türk Dünyası Açısından Genel Bir Değerlendirme Semineri Yrd.Doç.Dr.Mahmut ÖZTÜRK tarafından Şair Nabi Kültür Merkezinde Yapıldı.

25 Mart - 2013
Türk Ocakları Derneğinin kuruluş yıldönümü nedeniyle dernek binasında o günkü şartlarda Osmanlı İmparatorluğunun yıkılışı ve yeni Türk devletinin kuruluşunda oynadığı rol tarihi perspektifle yönetim kurulu üyelerince değerlendirilmesi yapıldı.

10 Nisan -  2013
Polis haftası nedeniyle, Emniyet Müdürü’ne Yönetim tarafından bir ziyaret gerçekleştirilmiş ve kutlamalarda bulunulmuştur. Ayrıca, Peygamber Efendimizin Doğumu, dermek binamızda bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.

14 Nisan -  2013
Şehitler Haftası Münasebetiyle, Gençlik Kolları ve Üyelerimiz, Şehitlikleri Ziyaret ederek, unutulmadıklarını zikretmişlerdir.

23 Nisan -  2013
Çanakkale Kara Savaşlarının 98. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ulusal öğrenci konseyi iş birliğiyle ''Ata'nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü'' ne Şanlıurfa Türk Ocakları Başkanı Cemil DEMİR ile yönetim kurulu üyesi Yunus KEKİL 23-26 Nisan tarihleri arasında 50 Üniversite öğrencisi ile Çanakkale Şehitler Abidesi ve Çanakkale savaşlarının yaşandığı cepheler gezildi.

03 Mayıs - 2013
Türk Dil Bayramı ve Türkçülük Günü hakkında Gençlik kolları ve üyelerine Yönetim Kurulu Üyesi, Yunus KEKİL, Genel olarak ana hatlarıyla ilgili bir toplantıyı dernek binasında yapmıştır.

25 Mayıs - 2013
Istanbulun Fethi ve Büyük Kafkas Sürgününün Türk dünyasının temel dinamikleri bakımından bir incelemenin Yönetim Kurulu Üyesi, Yunus KEKİL tarafından belediye konferans salonunda halka sunulmuştur.

5 Haziran -  2013
Miraç Kandili ve Peygamberimizin Vefatı ile ilgili Dernek Başkanımız Cemil DEMİR bir mesaj yayınlamıştır.

15 Haziran -  2013
Hamdullah Suphi TANRIÖVER, Cemil MERİÇ, Nasrettin Hoca ve Fuat KÖPRÜLÜNÜN ölüm yıl dönümleri ile ilgili dernek binamızda tüm üyelerimizle bir anma programı gerçekleştirilmiştir.

25 Eylül 2013
Niğbolu Kara Savaşı  ve Preveze Deniz Savaşının “Türk Ordusunun Karada ve Denizde Harb Edebilme Yeteneğinin Çeşitli Yönlerden ilk örnekleri olması” nedeniyle ilgili bir çalışmayı, Tüm Ocak Üyeleri ve Halktan Katılımcılara Tarihçi Prof.Dr.Muammer GÜL Şair Nabi kültür Merkezinde bir konferans sun

Bu yazi 18 defa okundu.

 

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi