TURAN ŞAHİN HAKKA YÜRÜDÜ

TURAN ŞAHİN HAKKA YÜRÜDÜ Gaziantep'in,Islahiyesi'nin,Ökkeşiye köyünde,bir köylü çocuğu olarak,çok çocuklu bir ailenin en büyüğü olarak doğdu.Ankaraya Erkek Teknik Yüksek Öğretmen okuluna okumak üzere geldi.Okulda,Abdurrahman Çelik,Asım Sancak,Abdullah Uysal gibi arkadaşlarıyla tanıştılar ve kısa bir zaman sonra Ankara Türk Ocağında kendilerini buldular.

Türk Milliyetçiliğinin şu anda yaşayan birinci nesli gibi kabul edilebilecek;İbrahim Metin,Nuri Gürgür,Yavuz Bülent Bakiler,Şerafettin Yılmaz,Sadi Somuncuoğlu,Hemşehrisi Merhum Cengiz Gökçek,Şehit Necdet Koçak ağabeyim ve diğerleriyle bir araya gelerek,merhum Galip Erdem Ağabeyimizin riyasetinde mücadelelerine başladılar.

Çeşitli yerlerde öğretmenliklerinden sonra,Antalya'da iş hayatına başladı. Turmak'ı kurdu,inandığı değerlerin ölçüsünde iş hayatında mücadele etti.45 gün önce rahatsızlandı,kalp kapakları değiştirildi,solunum yetmezliği tablosu oluştu ve bu sabah 08 sularında kendisine tevdi edilen emaneti sahibine teslim etmek üzere Hakk'a yürüdü.

Kendini bildiği günden,hakka yürüdüğü güne kadar,gönül verdiği değerleri düşündü,mücadele etti.Milletimizin bütün dertleri onun derdi ve kaygısı Milletimizdi. Muzdarip bir insandı,rahatın insanı hiç olmadı.1978 yılında gittiğim Antalya'da tanıdığım günden bugüne kadar milletimizin derdiyle dertli olmadığı bir gününü,saniyesini görmedim. Antaya Tıp fakültesine Asistan olarak gittiğimde,sanki önceki zamanlardan itibaren berabermişiz ,kesintiye uğramış gibi görüştük ve o gündür,bu gündür,ağabey kardeş münasebetimiz hergün daha çok artarak aile ve çocuklarımızı da çevreleyerek devam etti.

Bugün benim bir yanım eksik,kopuk ve mecalsizim,bugün dünyadaki güzel insanlardan,kaygılı insanlardan birisi daha eksildi ama ben bir dostumu,fikirdaşımı,ağabeyimi kaybettim.Durağın Cennet olsun sevgili ağabeyim,Cenabı Hak,sana cemalini,Cennetini ikram etsin.Çok sevdiğin Galip ağabeyime,Şehit Necdet Koçak ağabeyime,Cengiz Gökçek ağabeyime selamlar götür.

Başkanımız Prof.Dr.Nedim Ünal'ın 
Turhan Şahin'in 
vefatı üzerine yayınladığı mesaj

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Salgın Tehlikesi Nedeniyle Sohbetlerimiz Ertelenmiştir
Konuşmacı: Bilahare duyurulacaktır
Tarih: 16 Mart 2020
Saat: 20:00
Yer: Sivrioğlu Konağı / Odunpazarı

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi