TÜRK DÜNYASINDAN GENÇLERİ AĞIRLADIK

TÜRK DÜNYASINDAN GENÇLERİ AĞIRLADIK Türkvizyon Şarkı Yarışması'na katılmak üzere Eskişehir'e gelen İstanbul Türk Ocağı,Bakırköy Türk Ocağı ve İstanbul'da lisans,yüksek lisans ve doktora öğrenimini yapan Türk Dünyası'ndan gençleri ağırladık.
Gelen misafirler öncelikle rehber eşiliğinde Odunpazarı Evleri ve Kurşunlu Külliyesi mevkiini gezdiler.Ocak Başkanımız Prof.Dr.Nedim Ünal'ın da iştirak ettiği gezide Eskişehir'in tarihinden,Mevlevilik geleneğine kadar bir çok konuda gelen misafirlere bilgi verildi.
Daha sonra Eskişehir'in kuşbakışı olarak görülebildiği Şelale Park adlı mevkiide yenilen öğle yemeği ve çekilen hatıra fotoğraflarının ardından Eskişehir Türk Ocağı binasına geçildi.
Eskişehir Türk Ocağı binasında Başkanımız Prof.Dr.Nedim Ünal hocamız Türk Dünyasından gençlere hitap etti.Nedim Ünal konuşmasında Türk Dünyasının birlik ve beraberlik altında kalması gerektiğinden,bunu gerçekleştirecek olanların da Türk DÜnyası'ndan gelen gençler olduğundan bahsetti.Daha sonra gelen misafirler Türkvizyon Şarkı Yarışması'nın gerçekleştirileceği alana götürüldü.
Program bitiminde de misafirler Eskişehir'den uğurlandılar.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Nitelikli Teknik İnsan Nasıl Yetişir
Konuşmacı: Doç. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Tarih: 18 Nisan 2019
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Ekim Ayında Başlayacaktır
Konuşmacı:
Tarih:
Saat:
Yer: Sivrioğlu Konağı

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi