Türk Ocağı Yaz Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Türk Ocağı Yaz Okulu İlk Mezunlarını Verdi

                    Türk Ocağı Yaz Okulu İlk Mezunlarını Verdi

Bu sene ilk defa Türk Ocağı bünyesinde açılan Halk Eğitim destekli yaz okulu ilk mezunlarını verdi. Elli öğrenci ile altı hafta önce eğitime başlayan yaz okulu on bir öğretim elemanı görev aldı. Öğrenciler; eğitim dönemi esnasında Kur’an Eğitimi, Dini Bilgiler Eğitimi, Temel Türkçe gibi temel derslerin yanı sıra Osmangazi Üniversitesi Mahmudiye Atçılık Yüksek Okulunda atçılık eğitimi, A.Ü Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezinde Satranç, Mangala, Matematik Atölyesi ve Çocuk Üniversitesi eğitimi aldılar.

            Türkiye’ye bir ‘’Model Yaz Okulu’’ uygulaması olarak takdim edilmesi düşünülen Türk Ocağı Yaz Okulu’ndan; öğrencilerden ve velilerden yapılan geriye dönüşlerde, öğrencilerin çok mutlu ve memnun kaldıkları görüldü. Dün yapılan mezuniyet töreninden önce öğrenciler ve öğretim elemanları ile topluca mesire yapıldı ve takiben mezuniyet töreni yapılarak öğrencilere Başarı Berat’ları Ocak Başkanımız Prof. Dr. Nedim ÜNAL tarafından takdim edildi. Başkanımız tören esnasında yaptığı konuşmada özetle ‘’ Bu Yaz Okulu’nun örnek bir eğitim modeli olarak düşünüldüğünü, gayesinin bu memleketin geleceği için her bakımdan donanımlı; şahsiyetli, ahlâklı, karakterli, başarılı bir nesil yetiştirmek olan bu okulun ilk senesinde bu gayelere doğru gidildiği görüldü. Bu eğitime destek veren Halk Eğitim Müdürlüğü’ne, öğretim elemanlarımıza, rehber öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum ki önümüzdeki sene bu okul hem şehrimizde hem de diğer şehirlerde bir model uygulama olarak öğrenci sayısını arttırarak devam eder. Türk Ocakları’nın gayesi kurulduğu 1912’den bu tarafa Türk Milleti’nin geleceği için değerleriyle buluşan ’Erdemli Nesiller’ yetiştirmektir. Bu Yaz Okulu uygulaması da bu doğrultuda yapılan bir çalışmadır. Onun için okulumuzun tabelasında yazan da ‘Erdemli İnsandan – Erdemli Topluma’ dır. ‘’ Konuşmayı takiben öğrencilerimize Başkanımız tarafından Başarı Berat’ları takdim edildi.

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi