Türk Ocağında Ramazan Boyunca Yoğun Faaliyetler

Türk Ocağında Ramazan Boyunca Yoğun Faaliyetler

Ocağımız bu ramazanı da adına yaraşır bir şekilde yoğun faaliyetlerle karşılıyor.

Öncelikle 30 seneden bu tarafa aksatmadan bir gelenek halinde Ramazan'ın her pazarında "Doğru insanların ağzından İslâm'ı doğru anlamak" üzerine son zamanlarda bu konulardaki ciddi kirlilikleri de dikkate alarak "Ramazan Konferansları", bu konferansların ilkinde “İslâm, Akıl, Ahlâk” konusuyla Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sönmez Kutlu konuk olacaktır.

Ayrıca geçen sene başlattığımız ve yoğun ilgi gören Ramazan boyunca garip gurebaya, fakir fukaraya ve öğrenciler dönük "Ramazan İftarlarımız" Odunpazarı’nda, konağımızın bahçesinde bu sene de devam edecek.

Cumartesi günleri Ocağımızın salonlarında özellikle çocuklara olmak üzere "Hacivat ve Karagöz" gösterileri ve bunlara dair dersler yapılacak.

 Nihai olarak özellikle 4 seneden bu tarafa her türlü dert ve eksikliklerine yardımcı olmaya çalıştığımız, şehrimizde misafirimiz olan 750 Irak/Telaferli ailelere olmak üzere; fakir fukaraya ve garip gurebaya dostlarımızın, hayırseverlerin desteğiyle "Hayır paketleri, gıda paketleri " dağıtımına devam edilecektir.

Ramazan'ın feyzinden, bereketinden istifade edebilmek ümidiyle, milletimizin birlik ve beraberliğine vesile olması, vatanımızın üzerindeki şer güçlerin emellerine mani olması niyazıyla aziz Türk Milletinin Ramazan'ını tebrik ediyoruz.

Video: https://www.facebook.com/esturkocagi/videos/2068363643435526/

Benzer İçerikler

Perşembe Sohbetleri

Konu: Rus İhtilallerinden Sonra Türkiye-Kafkasya İlişkileri ve Türkiye’nin Kafkasya Politikası
Konuşmacı: Prof. Dr. Enis Şahin
Tarih: 3 Ocak 2018
Saat: 20:00
Yer: Türk Ocağı Binası

Sosyal Medya

Gençlik Kolları
Cumartesi Sohbetleri

Konu: Türk Birliğine Giden Altın Yol: Dil Birliği
Konuşmacı: Metehan Kaygı
Tarih: 11.12.2018
Saat: 20.00
Yer: Türk Ocağı Binası

Eskişehir

Eskişehir Hava Durumu

Tavsiye Linkler

Gün Olur Asra Bedel Fatih Harbiye Türkçülüğün Tarihi Ömer Seyfettin Seçme Hikayeler
Türk Ocakları| Türk Ocakları Tarihçe| Türk Ocakları Kurucuları| Atatürk ve Türk Ocakları| Türk Ocakları Tüzüğü| Türk Ocaklarından Haberler
Copyright @ Eskişehir Türk Ocağı & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi & Türk Ocakları Eskişehir Şubesi